Битий посуд і 9,70 грн в день на їжу: на Тернопільщині перевірили, як живуть пацієнти психлікарень

14:06, 17 квітня 2018
Тернопіль
460 0
фото УНИАН

Перевірка встановила, що у психіатричних клініках Тернопільщини пацієнти майже не їлять м’яса, овочів і фруктів. Крім цього, пожежна безпека знаходиться в незадовільному стані.

Читайте такожНа Тернопільщині виявили психлікарню, де пацієнтів тримали в неприйнятних умовах (фото)

Як повідомили УНІАН в прес-службі прокуратури Тернопільської області, в медичних закладах провели перевірки з залученням фахівців контролюючих органів. Учасники перевіряли, чи виконуються конституційні права громадян під час надання їм психіатричної допомоги, забезпечення режимних вимог, умов тримання і лікування у примусовому порядку.

Мають місце порушення законодавства щодо матеріально-побутового забезпечення осіб, які утримуються у психіатричних закладах. Лікувальні заклади не забезпечені постільною білизною у достатній кількості. У раціоні харчування осіб, яким надається психіатрична допомога, практично відсутні висококалорійні поживні харчові продукти (м’ясо, молоко та риба), недостатньо свіжих овочів, немає фруктів. На день для харчування хворого виділяється в середньому лише 9 грн 70 коп. Заклади не забезпечені необхідним посудом, у зв’язку з чим у харчоблоках використовують надщерблений та потрісканий посуд, що потребує заміни.

Не дотримано правил зберігання лікарських засобів. Допускається зберігання лікарських засобів без упаковок виробника або зберігання в одній упаковці ліків різних серій та виробників одного найменування.

Також, у діяльності психіатричних закладів є порушення протипожежного законодавства. Недостатньою є кількість первинних засобів пожежогасіння, відсутня автоматична пожежна сигналізація. Дерев’яні конструкції будівель не оброблені вогнетривким розчином.

За наслідками перевірки місцеві прокурори внесли керівникам медичних закладів 7 вказівок, які розглянуто та задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто чотири службові особи. Прокуратурою області внесено узагальнену вказівку начальнику управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, яка перебуває на розгляді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter