Сюжет дня : Обмін полоненими на Донбасі

Обмін полоненими на Донбасі

З моменту початку російської військової агресії в Криму та на Донбасі у 2014 році більше 50 громадян України опинилися в російських тюрмах за надуманими звинуваченнями. Частина з них безпідставно утримуються в російських СІЗО, а дехто вже отримав чималі тюремні терміни. Дії Росії були засуджені іноземними державами, міжнародними інституціями та відомими політичними і культурними діячами.

Наприкінці серпня 2019 року з'явилася інформація про можливий обмін полоненими між Україною та Росією найближчим часом. Серед українців, яких можуть повернути додому, називалися політ'язні Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Станіслав Клих та інші.

7 вересня 2019 року в рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українські військовополонені моряки та 11 політв’язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.

За результатами "нормандських переговорів" в Парижі 9 грудня 2019 року за участі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії було домовлено провести ще один обмін полоненими до кінця року.

Новини про українських політв'язнів в Росії

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies