Лікарі розповіли, як не зіпсувати відпустку / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Повертаючись з відпустки, мандрівники нерідко привозять з собою крім сувенірів і яскравих вражень ще й цілий "букет" болячок – застуди, проблеми з травленням і багато іншого.

Видання Huffpost зібрало корисні лайфхаки від лікарів, які допомагають їм зберігати здоров'я під час подорожей.

Маски в аеропорту і в літаку

"Хоча COVID вже не є такою серйозною проблемою, як раніше, враховуючи, що в літаку я перебуваю в тісному контакті з одним і тим же циркулюючим повітрям, я як і раніше ношу маску на всіх рейсах і в аеропорту", – розповіла сімейний лікар з Медичного центру Векснера при Університеті штату Огайо Барбара Бауер.

Відео дня

Вона порадила завжди мати з собою кілька масок на випадок, якщо ви опинитеся поруч з хворими людьми.

"Я все ще шкодую про те, що сиділа в нічному поїзді у Франції навпроти пари, яка кашляла і чхала всю поїздку – щоб на наступний день жахливо застудитися і пропустити 48-годинну весільну феєрію у французькій сільській місцевості", – поскаржилася доктор Сара Баттістіч з NYU Langone Health. 

Водночас доктор Хізер Віола з Mount Sinai Doctors-Ansonia зазначила, що також маски не дозволять вам торкатися руками носа і рота, таким чином убезпечивши від інфекцій.

Часто мити і дезінфікувати руки

"Перш за все, я постійно мию руки і завжди ношу з собою дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60% спирту, щоб запобігти поширенню мікробів. Багато авіакомпаній при посадці видають дезінфікуючі серветки на спиртовій основі. Я використовую їх для чищення свого сидіння, підголівника, підлокітників, підносу і розважального екрану – загалом, всього, до чого ви можете доторкнутися, сидячи на своєму місці", – зазначила доктор Віола.

Водночас, доктор Баттістіч порадила поменше торкатися різних поверхонь в громадських місцях.

Підтримка водного балансу

"Якщо на вас чекає тривалий переліт, спробуйте почати з достатньої кількості рідини і уникати вживання алкоголю в літаку", – сказала доктор Баттістіч.

У свою чергу доктор Віола порадила брати з собою пакетики розчинних електролітів замість води: "Це хороший спосіб підтримувати водний баланс не тільки за допомогою води, але і допомогти запобігти нудоті або зневодненню в польоті".

Прийом підсилювачів імунної системи

Доктор Віола також радить приймати вітамін C і використовувати спрей для носа перед посадкою.

"У салоні літака сухо, і мікроорганізми можуть вільно циркулювати в повітрі, тому, перш ніж зайти в літак, я приймаю кілька таблеток вітаміну C, щоб зміцнити імунну систему і допомогти моєму організму боротися з мікробами, що передаються повітрям. Назальні сольові спреї також можуть допомогти в боротьбі з мікробами, оскільки вони зберігають носові ходи вологими, що посилює активність вашого організму з вимивання мікробів", – сказала вона.

Уникнення подорожей в піковий час 

"Якщо можливо, намагайтеся подорожувати в непіковий час, який часто припадає на середину тижня, середину ранку або полудень, а не дуже рано або ввечері", – поділилася доктор Бауер. 

Крім того, за її словами, подорож в середині дня зазвичай дозволяє виспатися в ніч перед польотом або після нього.

Відпочинок перш за все

"Обов'язково відпочиньте перед польотом і, якщо можливо, спробуйте спати під час подорожі. Повернувшись додому, дайте собі трохи часу, щоб знову пристосуватися до свого розпорядку дня та навколишнього середовища. Постарайтеся уникати повернення додому опівночі, якщо на наступний день потрібно відразу йти на роботу. Дайте собі кілька годин або, якщо можливо, хоча б цілий день, щоб відновитися, зайнятися пранням, покупкою продуктів або іншими необхідними справами і як слід відпочити", – розповіла доктор Бауер.

Лікарі попереджають, що втома може послабити вашу імунну систему, а також знизити витривалість і негативно вплинути на ваш настрій.

При цьому доктор Баттістіч радить брати з собою подушку для подорожей, маску на очі та беруші, щоб ніщо не заважало вам відпочивати під час подорожі.

Не перевантажуйте поїздку планами

Доктор Бауер пояснює, що занадто щільний графік в подорожі серйозно підвищує рівень стресу, що може послабити організм – необхідно давати собі час на розслаблений відпочинок і передбачати певну гнучкість на маршруті.

Збалансована дієта

"Перед поїздкою дотримуйтесь добре збалансованої дієти, щоб підготувати своє тіло та імунну систему до боротьби з усім, з чим ви контактуєте, включаючи день подорожі. Більшість людей не харчуються так здорово під час відпустки, але намагаються включати фрукти і овочі в усі прийоми їжі, щоб підтримувати свою імунну систему на найвищому рівні", – пояснила доктор Бауер. 

Вона завжди бере з собою здорові снеки і багаторазову пляшку для води, щоб отримувати необхідні їй поживні речовини під час подорожей.

"Часто у нас немає часу поїсти, особливо через затримку або запізнення рейсів, і ми або пропускаємо прийоми їжі, або перехоплюємо що-небудь нашвидкоруч, що рідко буває корисним", – зазначила доктор Бауер.

Перевірка необхідності вакцинації

"Перед поїздкою я уточнюю свої дані про вакцинацію. Грип та COVID-19 настільки поширені серед мандрівників, що навіть легкий випадок може зіпсувати поїздку. Крім того, для міжнародних поїздок можуть бути рекомендовані або необхідні додаткові вакцини чи навіть профілактика малярії в деяких регіонах. Я раджу мандрівникам зайти на туристичний веб-сайт CDC (Центр з профілактики захворювань) або звернутися за порадою до фахівця з туристичної медицини", – зазначив доцент медичного факультету Університету Еморі, доктор Генрі М.Ву.

Подбайте про ліки

"Я також беру з собою ліки, що відпускаються без рецепта, які будуть у мене під рукою на випадок, якщо я відчую себе погано", – розповіла доктор Віола.

Зокрема, лікарі радять брати з собою засоби від розладів травлення, нудоти, застуди або голови, а також пластирі та крема з антибіотиком.

Потурбуйтеся про захист від сонця

Доктор Бауер радить застосовувати сонцезахисний крем щодня, якщо ви проводите багато часу на вулиці під час подорожі.

"Сонячні опіки та хвороби, пов'язані з теплом, є одними з тих причин зіпсованої відпустки, яким найбільш легко запобігти. Не забудьте сонцезахисний крем, сорочки з довгими рукавами – льон відмінно підходить для жаркого клімату – і головні убори. Чим більшим і зручнішим буде капелюх, тим краще", – додала доктор Баттістіч.

Купівля засобів від комах

"Якщо це поїздка на природу або я їду в тропічні райони, я обов'язково беру з собою засіб від комах. Комарі, кліщі та інші кусаючі комахи можуть передавати багато інфекцій", – поділився доктор Ву.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерт з подорожей Джеймс Сміт розповів, як спати в літаку і не страждати від зміни часових поясів.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.