Влітку в Європі можна побачити безліч диких тварин і птахів / колаж УНІАН, фото REUTERS, ua.depositphotos.com

Чимало мандрівників вирушають в екзотичні місця, щоб на власні очі побачити дивовижних диких тварин і птахів. І те, наскільки вдалою буде ця задумка, багато в чому залежить від правильного часу та місця відвідування.

Впливовий журнал про подорожі National Geographic назвав шість місць Європи, які найкраще підходять для спостереження за дикою природою цього літа.

"Не дивлячись на те, що Європа досить густонаселена, в ній не бракує самотніх острівних аванпостів, віддалених гірських хребтів і темних, начебто непрохідних лісів – і багато з них є притулками для першокласних проявів активності тварин. Вам потрібно буде добре екіпіруватися, щоб насолодитися ними, і майже напевно вам доведеться подорожувати в компанії досвідченого гіда або спеціалізованого туроператора – щоб ви були в безпеці, а також щоб зрозуміти те, що ви бачите", – зазначили автори матеріалу.

Відео дня

1. Сент-Кілда, Шотландія. Цей архіпелаг кишить морськими птахами. За останніми підрахунками, загалом тут гніздяться 17 видів пернатих, а 100 тисяч пар атлантичних іпаток (тупиків) утворюють найбільшу колонію у Великій Британії.

Найкращий час для відвідин – літо: як одноденна поїздка, у рамках ширшого туру дикою природою Гебридських островів або в популярному кемпінгу Національного фонду Шотландії (обов'язкове попереднє бронювання). Але якою б не була форма вашого візиту, можливість побачити дельфінів, косаток, тюленів і горбатих китів по дорозі додає гострих відчуттів.

2. Гори Фегераш, Румунія. У південних Карпатах, на захід від Брашова, захисники природи сподіваються створити європейський Єллоустоун – величезний національний парк, біорізноманіття якого практично не матиме собі рівних на континенті. І хоча для повного втілення цих планів знадобиться ще багато років, ця густо вкрита лісом ділянка гір уже є домівкою для безлічі видів.

Літнього вечора, очікуючи побачити бурих ведмедів з лісового укриття, ви будете вражені тим, що повітря також наповнюється комахами, хоча їхня світова популяція продовжує скорочуватися. Цей нацпарк уже є домівкою для рисей, вовків і ведмедів, також нещодавно туди було реінтродуковано бізонів і бобрів. Наступними у списку ревайлдингу йдуть стерв'ятники.

3. Азорські острови, Португалія. Десять мільйонів років вулканічної активності створили цей віддалений архіпелаг у точці, де зустрічаються тектонічні плити Євразії, Африки та Північної Америки. І, як і очікувалося, вони отримують багато водного трафіку. Пізньої весни і влітку фінвали, горбаті кити, сині кити і гринд-кити пропливають повз, а кашалоти живуть у місцевих водах цілий рік. Також тут можна побачити значні популяції дельфінів і акул-молотів.

Тим туристам, чиїм пріоритетом є спостереження за китами, слід обрати як свою базу острів Фаял. Тим часом дайверам слід націлитися на Санта-Марію: у серпні там є ймовірність побачити китових акул, а також диявольських скатів, барракуд і головастих черепах.

4. Ліс Бергслаген, Швеція. Лише за дві години їзди від столиці Стокгольма розташоване невеличке містечко Скінскаттеберг, що є зручним стартовим майданчиком до Бергслагена – регіону, який колись славився своєю залізною рудою, але тепер відвойований матінкою-природою. Ця клаптикова ковдра з пасовищ, густих лісів і спокійних озер є домівкою для популяцій вовків, бобрів і ведмедів, а також одним із найкращих місць у Скандинавії, де можна побачити лосів.

Місцеві гіди готові показати гостям, як вистежувати цих величезних істот, а також безпечно проведуть у місця, де їх можна побачити найчастіше. Також зіткнутися з ними можна, плаваючи на каное – такі зустрічі на воді є особливо цінними, оскільки лосі набагато менш схильні лякатися, коли ви перебуваєте на плаву.

5. Національний парк Вануаз, Франція. Якщо взимку в цьому районі вирує життя на популярних гірськолижних курортах на кшталт Валь-д'Ізер чи Мерібель, то влітку тут неймовірно спокійно. Приєднавшись до пішохідного гіда на день, можна дізнатися про значні популяції гірських цапів і сарн у цьому районі, а також про успішне відновлення яструбів-бороданів, які були винищені до локального вимирання на початку 20-го століття. Також останніми роками тут збільшується популяція вовків.

6. Шпіцберген, Норвегія. На півдорозі між Полярним колом і Північним полюсом, цей норвезький острівець став популярним місцем для спостереження за дикою природою Арктики. Тут пропонується безліч спеціалізованих турів зі спостереження за дикою природою, причому північ Шпіцбергена влітку особливо популярна.

Там, де ще зберігається паковий лід, можна зустріти безліч представників популяції білих ведмедів Шпіцбергена, що налічує 270 особин (до 3000 особин у ширшому Баренцевому морі), а також моржів, китів, морських птахів і полярних лисиць. Круїз на невеликому судні обійдеться дорого, але це найкращий спосіб дослідити цей район, також пропонуючи можливість поєднати спостереження за китами з екскурсіями на жорстких надувних човнах у віддалені ділянки узбережжя. І все це в супроводі нескінченного денного світла, мінливої погоди та середньої температури близько позначки +3-7°C у липні.

Як повідомляв УНІАН, далеко не всі контакти з дикою природою закінчуються для мандівників добре. Так, минулого літа в Південній Африці туриста на смерть затоптали слони, коли він вийшов з машини попри заклики цього не робити.

Тим часом, у Румунії мандрівники все частіше стають жертвами бурих ведмедів, популяція яких за останні роки різко зросла. Так, буквально наприкінці квітня там загинула 18-річна туристка, намагаючись втекти від ведмедя.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.