Певно, знайдеться чимало людей, які воліли б весь час мандрувати на круїзному лайнері роками, та ще й отримуючи за це гроші. В більшості випадків людей зупиняє те, що робота на круїзному лайнері насправді досить непроста і часу на милування туристичними принадами світу у персоналу лайнерів не так вже й багато.
Однак і тут є щасливі винятки. Як пише британське видання Mirror, доктор Верена Меральді має роботу, про яку більшість людей можуть лише мріяти. Вона є першим в світі "головним науковим співробітником" круїзної компанії - норвезької Hurtigruten Expeditions - в якій вона керує науковою та освітньою програмою. З 2007 року жінка плаває на круїзних лайнерах від узбережжя Південної Америки через страшну протоку Дрейка до Антарктиди.
Вона зазначає, що населення крижаного континенту дуже відрізняється від населення решти континентів. Там не живуть корінні жителі, лише науковці сидять на кількох наукових базах. Є лише кілька туристичних компаній, які возять туди найбільш відчайдушних туристів.
Через жорсткі міжнародні обмеження, спрямовані на захист антарктичної природи, половина туристів ніколи не сходить зі своїх круїзних кораблів на землю Антарктики. Але навіть просто спостерігати на власні очі велич крижаного світу – це вкрай незвичайний відпочинок.
Доктор Меральді бере участь у цьому незвичайному туристичному ринку вже 17 років. І саме вона відповідає за те, аби ці туристичні мандрівки мали б ще й наукову користь. Норвезька круїзна компанія бере в подорожі до Антарктиди науковців, які збирають наукові зразки в місцях. В обмін за цю можливість науковців просять розповісти звичайним туристам на борту про природу Антарктиди, тобто виступити в ролі справді компетентного гіда.
Норвезька круїзна компанія має три кораблі в регіоні, які возять туристів протягом п’яти місяців на рік. Це ідеальне місце, щоб допомогти величезній кількості вчених, які прагнуть провести там дослідження, але не мають спеціальних суден, щоб доставити їх в цю частину світу.
Сама доктор Меральді зізнається, що зміни клімату в Антарктиді дуже помітні останнім часом. Наприклад, більш холодолюбиві пінгвіни поступаються місцем тим видам, які менше залежать від криги.
"Крім того, крижані шапки відступають. Минулого року в Антарктиді був найнижчий рівень морського льоду, який будь-коли зареєстровано. Це впливає на все інше. Ми також бачили величезні пластинчасті айсберги та крижані покриви, які руйнуються. Ми думали, що Антарктида, будучи такою великою, була більш-менш захищена від зміни клімату, що вона нагрівалася не так швидко. Але, як ми знаємо, вона нагрівається вдвічі швидше, ніж решта планети", – розповідає вона.
За словами жінки, її, як і кожного, хто вперше прибуває до Антарктиди, свого часу приголомшила велична краса Антарктиди.
"Це дико, там немає людської інфраструктури. Це дуже сильний особистий досвід. Вона все ще вкрита льодом, і ви бачите пінгвінів. Ми намагаємося пояснити екосистему через подорож, дику природу, наслідки зміни клімату, тому пасажири краще розуміють, що відбувається. Коли ви бачите, який ефект це має на людей, вони хочуть щось зробити вдома. Ми повільно, але впевнено руйнуємо нашу планету, але ця подорож, яка змінює життя, змушує людей хотіти щось з цим зробити", – каже вона.
Коли справа доходить до конкретного досвіду в Антарктиці, який її найбільше зворушив, доктор Меральді згадала час, коли вона стала свідком справді чудової активності китів.
"Вони пірнають, а потім починають дувати повітрям і пливти колами до поверхні. Вони захоплюють криль, а потім пливуть угору. Це неймовірно. Вам справді хочеться плакати, дивлячись, якими можуть бути кити", – розповідає доктор Меральді.
Інші цікаві історії затятих мандрівників
Як писав УНІАН, дівчина мандрувала світом майже рік і розповіла, чому це поганий спосіб пізнавати нове. Короткі подорожі на тиждень-два вона вважає значно кращим способом для мандрів.
Також ми розповідали історію жінки, яка покинула роботу і мандрує світом у будинку на колесах, заробляючи на веденні блогу. Вона вже об'їздила половину Європи і не планує зупинятися.