этот материал доступен на русском

Муженко заговорив про зацікавленість у штурмі Іловайська "певних політиків і бізнесменів"

14:15, 27 серпня 2018
Війна
3510 0
Муженко не виключає впливу політиків та бізнесменів на події 2014 року  / УНІАН

Голова Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко не виключає, що певні політики та бізнесмени були зацікавлені у штурмі Іловайська в 2014 році.

Читайте такожВ Україні починаються масштабні зйомки фільму про звільнення Іловайська від бойовиків

Відповідну заяву він зробив у своєму інтерв’ю для документального фільму про Іловайські бої 2014-го року. Уривки інтерв’ю Муженко оприлюднив у своєму Facebook.

“Я думаю, що такий вплив [з боку певних політиків та бізнесменів] був. Я не можу привести якусь фактуру Вам, я думаю, що є достатньо компетентних органів, які повинні займатися і мати певну інформацію. Це одне, а друге те, що я знаю про цю нараду, яка була у Корбана. Така інформація у нас була», - зазначив він.

Муженко також розповів також про інформацію щодо наради в Курахові.

«Там теж питання розглядались щодо важливості критичних об’єктів на території Донецької області. Були й там, я так розумію, і певні плани взяття під контроль Іловайська. Це був просто проміжковий етап до володіння якимись серйозними об’єктами. Можливо ТЕС, можливо якийсь інший об’єкт на території Донецької області», - вказав голова Генштабу.

Муженко розповів, що в 2014 році військові були слабко проінформовані про об’єкти інфраструктури, що впливали на життєдіяльність у всьому регіоні. В тому числі – про бази державного резерву (наприклад, база в Докучаєвську). За його словами, штаб робив запити в міністерства і в Кабінет міністрів, але повного переліку таких об’єктів військові не отримали.

«На скільки вони мали вплив, я зараз не можу пояснити, краще спитати у тих командирів батальйонів і в тих людей, як Ви кажете мали, або могли мати вплив. Я такий варіант не виключаю», - підсумував голова Генштабу.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура України 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом у серпні 2014 року. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Іловайської трагедії, внаслідок якої, лише за офіційними даними, загинули 366 українських бійців, є військове командування РФ.

Генпрокуратура повідомила, що матеріали розслідування воєнних злочинів у ході подій під Іловайськом передано до офісу Міжнародного кримінального суду в Гаазі. У ГПУ заявили, що в день наймасштабнішого вторгнення в Україну у ніч на 24 серпня 2014 року під час Іловайської трагедії окупаційні сили збройних сил РФ становили 3,5 тис. осіб.

Також, на думку слідчих, серед інших чинників трагедії – дезертирство, розвал армії за часів екс-президента Віктора Януковича та окремі помилки українського військового керівництва. Генштаб ЗСУ запевняє, що докладе всіх зусиль для покарання організаторів та виконавців Іловайської трагедії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter