этот материал доступен на русском

"Україна оточена": генерал розповів, наскільки близько російські танки наблизилися до Києва

12:40, 14 квітня 2019
Війна
7074 0
Експерт вважає, що цими можливостями Росія може "накрити" всю Україну з південно-сходу / vk.com

Мілітаризований Крим являє собою реальну загрозу для України у зв'язку з тим, що він знаходиться в безпосередній близькості до материкової частини країни, заявив колишній заступник начальника Генштабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор Ігор Романенко.

Про це пише "Главред".

Він підкреслив, що військовий потенціал Криму Росія наростила дуже суттєво: на тактичному та оперативному рівнях і в підсумку він доведений до стратегічного рівня.

Читайте такожВійна на Донбасі: ЗСУ відповіли на ворожі обстріли, двох окупантів ліквідовано

"Відбулося нарощування усіх сил: наземних, повітряних, морських, причому надводних і підводних. Потенціал піднято до стратегічного рівня", - зазначив експерт.

Він вважає, що цими можливостями Росія може "накрити" всю Україну з південно-сходу.

"До того ж, тепер російські війська заведені в Білорусь. У підсумку, якщо поглянути на карту, то можна побачити, що Україна опиняється фактично оточена Росією, з трьох сторін. У Білорусь війська були заведені в минулому році під виглядом створення спільної системи ППО Росії і Білорусі, потім війська частково були виведені, але там залишилося достатню кількість військ, щоб при необхідності зробити коридор. І я не думаю, що у білорусів достатньо сил протистояти яким завгодно планам Росії. Цей коридор потрібен Росії для того, щоб російські війська могли зайти в Україну з півночі. До того ж, для Росії це стратегічний напрямок, тому що це найкоротша відстань до столиці України Києва. А підхід зберігається старий: захопи столицю, і це стане дуже серйозною проблемою для супротивника", - попередив Романенко.

Він також нагадав, що хоч міністр оборони РФ Сергій Шойгу в 2014 році і обіцяв, що Росія поверне Україні всю військову техніку з Криму, однак ні кораблів, ні літаків, повернуто не було.

"А якщо віддавали, то поламану і непридатне для подальшої експлуатації техніку, наприклад, танки без двигунів. У підсумку, те, що нам повернули, було придатне хіба що для розбирання на запчастини", - резюмував експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter