
Під час нових перемовин з Україною російський диктатор Володимир Путін хоче використати так звані "стамбульські угоди" та взяти їх за основу для миру. Однак є питання достовірності цих угод, адже Україна вже знає, що їх є декілька версій, тому не факт, що Росія не робила якісь лише для себе. Таку думку висловив військовий експерт, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі "Українського радіо", відповідаючи на запитання про те, чи є шанс на 30-денне перемир'я між РФ та Україною.
"Якщо за 30 днів перемир'я буде припинення вогню, а також будуть сформовані команди і буде на міждержавному працювати комісія з припинення вогню й підписання чітких угод - тоді це вкрай необхідна річ. Інша справа, якщо 30 днів перемир’я виявиться для того, щоб обидві армії відновили зусилля, відновили сили, провели ротації, підвіз боєкомплекту, укріплення лінії фронту. Путіну така пауза теж надзвичайно потрібна", - зауважив експерт.
Тимочко пояснив, що Росія за місяць може набрати близько 40 тисяч солдатів за контрактом. Зокрема, за його словами, з моменту, коли почалися розмови про перемир'я або припинення бойових дій, у Росії різко зросла кількість людей на контракт, оскільки там платять досить великі гроші.
"Тож будемо говорити середньо 40 тисяч. Плюс припинення бойових дій - це ще близько 40-50 тисяч росіян залишиться живими. І відтак маємо 90 тисяч за місяць накопичення. Це війська, які можна застосувати на будь-якому напрямку для стратегічної військової операції. Принаймні на початковому рівні. І тут є потенційний ризик для Сумщини. Це не означає, що так буде, але я говорю про потенційні ризики", - зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Також експерт пояснив, які є ризики, якщо не буде досягнуто якогось консенсусу для роботи після 30-денного перемир'я.
"Якщо воно (перемир'я - УНІАН) обирається як пауза, аби підготувати процеси, щоб не відволікатися на інші дії, зокрема роботу міжнародних організацій, дискусії, обговорення умов переговорів. Тоді, якщо всі розуміють, що немає попередніх умов для того, щоб вже чітко визначені міждержавні делегації на переговори й щоб ці перемовники були наділені реальними повноваженнями з обох сторін… Тоді буде конструктив і можемо говорити, це якраз це той етап, щоб на півторатисячній кілометровій лінії фронту зупинити війська, відвезти війська, відтягнути боєкомплект, сформувати більш-менш якісну систему ротації та відведень. То для цього якраз і потрібен місяць. І це показник кропіткої роботи. Але дуже важливо, що виявиться за межею 30-денного перемир'я, якщо воно настане", - підсумував Тимочко.
30-денне перемир'я між РФ та Україною - що відомо
Нагадаємо, 10 травня президент України Володимир Зеленський та європейські лідери провели розмову з президентом США Дональдом Трампом. У підсумку такого діалогу було наголошено на тому, що Україна та всі союзники готові до повного припинення вогню без умов на суші, в повітрі та на морі щонайменше на 30 днів, починаючи вже з 12 травня.
Водночас речник Кремля Дмитро Пєсков озвучив позицію Росії щодо 30-денного перемир'я з Україною. Він зазначив, що "ситуація залишається суперечливою".
"Президент Путін раніше заявив про те, що російська сторона готова до початку переговорів без попередніх умов. Реакція київського режиму на це озвучена не була, тому ситуація залишається в цьому плані суперечливою", - підкреслив представник російського диктатора.
Своєю чергою Дональд Трамп зробив першу заяву після того, як президент РФ Володимир Путін фактично відмовився від 30-денного перемир'я з 12 травня. За словами американського лідера, він продовжуватиме працювати з обома сторонами для досягнення результату.