Адміністрація президента США Джо Байдена веде термінові переговори з Конгресом, щоб дозволити використати 6 мільярдів доларів військової допомоги Україні до крайнього терміну 30 вересня, пише Reuters із посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.
Зазначається, що ця робота проводиться в момент високого ризику для українських військ, які просуваються в Курській області Росії.
Вказується, що президентські повноваження щодо вилучення озброєнь (PDA), ключовий компонент пакету допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, ухвалений у квітні, дозволяє Байдену передавати оборонні товари та послуги з американських запасів у відповідь на надзвичайні ситуації. Reuters нагадав, що PDA був основним механізмом, який адміністрація Байдена використовувала для поставок зброї в Україну.
Водночас, як пише видання, більшу частину з 7,8 мільярда доларів, передбачених законопроєктом, не використали, і це змушує чиновників зараз шукати спосіб зберегти 6 мільярдів доларів, що залишилися, оскільки наближається крайній термін для їхнього використання - 30 вересня, кінець фінансового року.
За словами джерел, Державний департамент сподівається включити продовження повноважень у Постійну резолюцію - короткостроковий законопроєкт про надзвичайні витрати. Передбачається, що Сенат і Палата представників мають ухвалити його цього місяця.
Зазначається, що рішення буде знайдено, "враховуючи сильну двопартійну підтримку допомоги Україні". І поки тривають переговори, адміністрація розглядає запасний план, згідно з яким Державний департамент зробить суттєву заяву про допомогу до 30 вересня, додали у виданні.
Новий пакет допомоги США - що повідомлялося
Нагадаємо, 23 серпня президент США Джо Байден оголосив про передачу Україні нового пакета американської військової допомоги. Він включає: противодронову зброю та боєприпаси; боєприпаси до HIMARS; артилерійські снаряди калібру 155 і 105 мм; протитанкові ракети Javelin, AT-4 і TOW; патрони для стрілецької зброї; автомобілі швидкої допомоги HMMWV; медичне обладнання.