Російські десантники отримали на озброєння "Солнцепьоки" / фото Міноборони Російської Федерації 

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що ТОС-1А "Солнцепьок", які передали російській десантурі, це небезпечна система та його термобари найбільш руйнівний конвенційний засіб.

"Високомобільним підрозділам передаватимуть, м'яко кажучи, не особливо мобільну труну. Сама суть того, що відбувається виходить з того, що російській десантурі не вистачає вогневого потенціалу, для вирішення поставлених перед ними завдань. А тому, даними підрозділам і передається абсолютно не властивий по їх функціоналу засіб ураження. Російське командування експериментує в умовах обмежених можливостей і, що найголовніше, підтвердилася убогість і бездарність концепції застосування десантних військ, а так само їх комплектації з урахуванням поставлених завдань, які вони протягом усього 2022 успішно провалювали", - написав він.

Коваленко зазначив, що ТОС-1А "Солнцепьок" при його руйнівних плюсах, має ряд мінусів.

Відео дня

"Перший - мобільність. Другий - ракети MO.1.01.04 та MO.1.01.04 m мають дальність від 6-7 км. Тобто, застосування даної системи небезпечне там, де ведеться високоефективна контрбатарейна боротьба, адже під час своєї стрільби він в зоні досяжності артилерії, як ствольної, так і реактивної, а також інших засобів ураження, наприклад - дронів. Третій - дана система не є масовою, її на озброєнні ЗС РФ не тисячі і не сотні. Тому, забезпечити такими системами всю лінію фронту російське командування не може, а їх втрата гранично болюча для РОВ", - зазначив він. 

Експерт вважає, що таким чином, російське командування намагається вийти зі складного становища в зоні БД застосовуючи обмежений ресурс в невластивій йому обстановці.

Передача ТОС-1А "Солнцепьок" російським десантникам - деталі

Міноборони Великобританії звернуло увагу на повідомлення російських ЗМІ від 3 квітня про передачу повітряно-десантним військам важких вогнеметних систем ТОС-1А "Солнцепьок".  Ці системи, що стріляють термобаричними снарядами, зазвичай використовуються російськими військами радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) і раніше не перебували на озброєнні ВДВ. 

Передача "Солнцепьоків" десантникам, ймовірно, вказує на майбутню роль ВДВ в наступальних операціях на Україні. Ймовірно, це частина зусиль з відновлення ВДВ після того, як ці війська зазнали великих втрат у перші дев'ять місяців війни.