Генерал-майор Марченко розкказав, як покращити підготовку Сил оборони Україїни / колаж УНІАН, фото  facebook.com/GeneralStaff.ua, скріншот з відео

Підготовку особового складу Сил оборони України можна покращувати на основі кращих напрацьованих практик і прикладів. Таку думку генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко висловив під час спілкування з громадським діячем і політиком Бориславом Березою.

Зокрема, у Марченка запитали, що треба робити з мобілізацією, щоби бригади отримували якісне поповнення і чи можна якось змінювати підготовку наших військових.

"Це можна і навіть потрібно робити. Можу привести як приклад 199 навчальний центр. Це центр ДШВ. У них на найвищому рівні йде підготовка військових. У них достатньо інструкторів. Не так, як у Сухопутних військах - один інструктор на 30 осіб, що проходять навчання. Тобто, у них там один інструктор на 10-15 чоловіків. У нас є приклади, у нас вже є напрацьовані принципи і підходи, але їх треба просто поширювати", - сказав Марченко.

Відео дня

Також у нього запитали, чому в Україні немає загальнонаціонального підходу до підготовки командного складу нижчого рівня.

Марченко вважає, що в Україні вже давно треба було змінювати систему навчання для командного складу.

Зокрема, генерал-майор вважає, що у країні, яка воює, вчити командира взводу чотири роки безглуздо і недосконало.

"У нас є дуже багато прикладів, коли з солдата під час війни ми робили дуже доброго сержанта, а з цього сержанта - ми робили дуже доброго заступника командира взводу, а з цього замкомвзводу потім виходив ідеальний командир взводу. Потім з цього командира взводу виходив ідеальний командир роти... Є європейська система навчання. Не обов'язково нам тримати ці інститути і по чотири роки тримати там людей. У нас війна, у нас ніколи 4 роки навчати офіцера", - підкреслив Марченко.

Він переконаний, що Україні треба повністю переглянути систему навчання і зробити так, як це робиться у багатьох європейських країнах:

"Ти не можеш бути сержантом, поки ти не був солдатом. Ти не можеш бути командиром взводу, поки ти не був солдатом і сержантом. Ти не можеш бути командиром роти, поки ти не пройшов усі ці ступені. Це дуже проста і дуже дієва система навчання".

Він вважає, що сержант за 8 місяців курсів може отримати підвищення по службі.

Мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, строки базової військової підготовки мобілізованих планують збільшити у півтори рази. Пілотний проект вже запущено у чотирьох навчальних центрах ЗСУ.

20 жовтня командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко повідомив, що донавчати мобілізованих сьогодні доводиться вже силами бригад, куди вони потрапляють.

Вас також можуть зацікавити новини: