
США можуть визнати Крим російським, щоб спробувати пом'якшити позицію Москви щодо переговорів про мир. Таку думку висловив надзвичайний і повноважний посол України, ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".
Зокрема, він відповів на запитання про те, чому США можуть захотіти визнати Крим російським.
"Тому що Росія на всіх ділянках, де могла, скрізь постійно закидає. Через персональні зв'язки Віткофф, Шміткофф, не знаю, хто завгодно, Маск і всі інші ці супермоделі російські, які чомусь стали дружинами там стареньких цих конгресменів, і так далі. Усі рівні, які тільки можна використовувати, вони завжди пояснюють: "Слухайте, ну до чого тут взагалі? Хрущов етнічний українець, подарував 54-го року Україні якийсь там Крим. Він завжди був наш"", - сказав Пристайко.
Надзвичайний і повноважний посол України зазначив, що США впевнені в тому, що визнання Криму російським може пом'якшити позицію РФ щодо переговорів. Проте він вважає, що це не надто важливо для міжнародних відносин.
"Я більше скажу, небагато означає, що Сполучені Штати визнають Крим російським. Насправді для міжнародних відносин це не так багато означає. Ну, почне "айфон" визнавати, що ви перебуваєте на території Росії, коли ви запускаєте якийсь додаток у Криму", - наголосив Пристайко.
Також він відповів на запитання про те, чи буде решта світу не діяти, якщо США визнають незаконну анексію Криму Росією.
"Це небезпека створення прецеденту, за яким всі інші теж дозволять собі вольності. Це розбиває консенсус, який створився навколо Криму", - упевнений Пристайко.
Путін зробив цинічну заяву про захоплення Криму
Раніше російський диктатор Володимир Путін заявив, що вторгнення до Криму і захоплення українського півострова нібито було "вимушеним заходом" з боку Москви. За його словами, у 2014 році Росія "ухвалила рішення про підтримку кримчан і севастопольців".
Путін також укотре поскаржився на те, що Москві доводиться протистояти Заходу. Він зазначив, що "так історично склалося".