Російський літній наступ уже почався, пише Spiegel / фото 148-та окрема артилерійська бригада

Російська армія почала наступ у Харківській області, відкривши новий фронт, і змогла успішно просунутися на кілька кілометрів углиб української території.

"Можна з упевненістю сказати: російський літній наступ, якого всі так чекали, почався, - пише Der Spiegel.

Як зазначає видання, початок російського наступу зустріли підрозділи ЗСУ, які були оснащені гірше, ніж регулярна армія.

Відео дня

"Підрозділи на передових позиціях, вочевидь, кинули всі сили і підтягнули резерви занадто пізно, щоб надолужити згаяне", - вважають військові експерти.

Зараз Україна посилила фронт у Харківській області за рахунок перекидання військ. Однак проблема полягає в тому, що через недостатню мобілізацію в України немає солдатів, щоб утримувати достатню кількість резервів по всьому фронту. Саме на це і розраховують росіяни.

Як зазначає військовий експерт Франц-Штефан Гаді, війська РФ хочуть розтягнути українські збройні сили вздовж фронту. За його словами, наступ на півночі Харківської області є частиною загального плану РФ, він спрямований не на захоплення Харкова, а на просування в Донбасі, де також тривають запеклі бої.

Крім того, російські війська можуть наступати і далі на північний захід, у район міста Суми.

"Якщо росіянам вдасться підійти до важливих вузлів і вони будуть у зоні досяжності артилерії, може статися навіть частковий розвал фронту", - вважає експерт.

Наступ РФ на Харківську область - думки

Як писав NYT, погрожуючи Харкову, Росія сподівається закріпити українські ресурси в регіоні, оголивши фронт. Українські сили вже відносно слабкі; залучаючи українські резерви і кращі частини до оборони Харкова, послаблюються позиції на інших ділянках лінії фронту. Росія, як і раніше, зосереджена на окупації решти Донецької області, прагнучи захопити ключові транзитні вузли і населені пункти, зазначало видання.

Видання Der Spiegel назвало три ключові чинники, які завадили Україні зупинити просування РФ у Харківській області. Це брак зброї, і, зокрема, заборона США на використання поставленої ними зброї на території Росії. Друга помилка - це проблема з лініями оборони. І третій чинник невдачі для України - брак військ.

Вас також можуть зацікавити новини: