Валерій Залужний зробив важливу заяву щодо процесу мобілізації / скріншот з відео

Новий проект рекрутингу до Збройних сил України поки що рано оцінювати, а мобілізація в Україні 2023 має повернутися в ті рамки, в яких вона працювала раніше.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в коментарі журналістам. "Рекрутинг оцінювати ще трохи зарано, а стосовно питань мобілізації, то її не те що потрібно посилювати, а повернути в ті межі, в ті рамки, які працювали раніше. Тому що зараз це, скажімо так, проблема тих хлопців, які воюють на передньому краї, їх має хтось замінювати, їм має хтось допомагати", - заявив Залужний.

Він підкреслив, що процес мобілізації просто потрібно повернути в ті рамки, в яких він працював раніше.

Головнокомандувач також висловився про те, як на мобілізації вплинуло звільнення обласних військкомів. "...це були професіонали, вони знали, як це робити, а їх немає", - публікує слова Залужного "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, 11 серпня після спеціального засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому йшлося про результати перевірки військкоматів, президент заявив, що в Україні будуть звільнені всі керівники обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. 

17 серпня український лідер ввів у дію рішення РНБО від 11 числа про звільнення всіх обласних військкомів. Пізніше Зеленський заявив, що звільнених військкомів замінять воїни, які реально пройшли бойові дії і розуміють, як і кого треба відбирати для наших Сил оборони і безпеки.

Мобілізація 2023 в Україні  триває - що треба знати зараз

Як повідомляв УНІАН, міністр оборони Рустем Умеров очікує більшого сприяння мобілізаційній роботі від влади на місцях.

Як заявив він на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад, органи місцевого самоврядування можуть відчутно посилити залучення фахівців до Сил оборони через проект рекрутингу.

Також Умеров вважає, що влада на місцях разом з Міноборони повинна змінити підходи до підготовки військовозобов'язаних до військової служби і населення до національного опору. "Всі наші люди повинні бути навчені та підготовлені", - зазначив міністр.

Ще одним ключовим напрямком роботи з місцевою владою міністр назвав будівництво фортифікаційних споруд: "Це про захист нашої країни".

Раніше секретар РНБО України Олексій Данілов анонсував зміни в мобілізації вже найближчим часом: "Це і залучення рекрутингових компаній, і багато інших речей. Я б не хотів зараз давати остаточну відповідь". Нардеп Мар'яна Безугла 17 грудня написала, що готується повна мобілізація в Україні

Вас також можуть зацікавити новини: