
Росія передала Білорусі у "самостійну експлуатацію" дивізіон ОТРК "Іскандер" із комплектом ракет на 500 км.
Окупанти, вважає експерт Defense Express Іван Киричевський, передали, усупереч офіційним заявам, тільки 4 машини з пусковими установками з тих, що РФ загнала у Білорусь ще у лютому 2022 року.
У теорії Кремль може переслідувати дві цілі, зауважив експерт.
"Перша - показати Заходу власне ту саму "ескалацію", якої бояться наші партнери в історії з передачею західних літаків. Друга - створити додаткову напругу для нашої розвідки й ППО, куди ж без цього. А так заодно і Лукашенко отримав свою "плату" за "послуги" з наданням полігонів для підготовки "мобіків", та передачу росіянам снарядів й іншого військового майна", - написав він.
Проте, зазначив Киричевський, у стратегічному ракурсі все виглядає не так катастрофічно. Він упевнений, що Лукашенко за передачу у власність "Іскандерів" міг би й погодитися на участь у війні з Україною, проте йдеться поки тільки про "самостійну експлуатацію".
"Очевидно, що нові партії "мобіків" і далі будуть готувати на білоруських полігонах, але щоб армія Білорусі напряму почала воювати проти України - оце уже точно ні", - вважає Киричевський.
Ситуація в Білорусі - актуальні дані
У Білорусі продовжуються "союзні" навчання з росіянами.
Під виглядом тренувань російські винищувачі здійснюють ракетні удари по Україні. Тому кожен підйом МіГ-31К біля кордонів України супроводжується повітряною тривогою.
Росія використовує білоруські полігони для навчань своїх мобілізованих, яких потім перекидає на схід України. Водночас льотно-тактичні навчання "союзних" військ можуть бути не більш як ІПСО, щоб роззосередити українські сили.
Наразі загроз наступу військ ЗС РФ та Білорусі українська розвідка не бачить.