Росіяни продовжують мілітаризувати ЗАЕС, використовуючи станцію як "ядерний щит" від ЗСУ / t.me/energoatom_ua

Російські війська розмістили реактивні установки "Град" безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на ЗАЕС. "Енергоатом" попереджає про можливі провокації з боку Росії.

Важке озброєння розміщено біля шостого енергоблоку станції. Там же окупанти раніше у таємному режимі будували "захисні споруди", порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки.

"Найбільш вірогідна провокація, що готується, – обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема міст Нікополь та Марганець, цими установками "Град" безпосередньо з майданчику ЗАЕС, користуючись "прикриттям" енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива", - йдеться у повідомленні.

Енергоатом звертається до МАГАТЕ й усієї світової атомної спільноти, інформуючи про додаткове розміщення РСЗВ "Град" безпосередньо на майданчику ЗАЕС: "Вкотре закликаємо створити безпекову зону всередині та навколо станції за її повної демілітаризації й деокупації".

Окупація ЗАЕС – що відомо

Запорізьку АЕС росіяни окупували ще навесні 2022 року. Відтоді ворог використовує станцію як "щит" від "відповідей" ЗСУ, б’ючи по цивільних та військових в приглеглих населених пунктах.

У вересні МАГАТЕ після відвідин станції запропонувало створили безпечну зону навколо ЗАЕС, закликавши росіян вивести важку техніку з території ядерного об’єкта.

Росіяни відмовляються покидати ЗАЕС, а Путін у жовтні навіть видав указ про "привласнення" української АЕС.

Нещодавно російські ЗМІ писали про нібито дискусії, що тривають між МАГАТЕ і Росією щодо демілітаризації станції. В обмін на це росіяни просили безперебійний транзит газу і нафти Україною.

Вас також можуть зацікавити новини: