На Донбасі рашисти активізували свої дії / фото facebook.com/MinistryofDefence.UA

Військовослужбовець ЗСУ, солдат-гранатометник 5 окремого штурмового полку Юрій Сиротюк прокоментував ситуацію біля Бахмута.

"Сьогодні вночі на Бахмутському напрямку росіяни застосували фосфорні боєприпаси, працювали ворожі літаки. Зараз триває важкий бій, вороги атакують наші передові позиції. Так зване перемир'я загарбники використали, щоб підтягнути зброю та з новою силою почати наступ. Росіяни пів року застосовували тактику лобової атаки. Спочатку вони сподівалися на свою перевагу в артилерії, бронетехніці, у живій силі, яку вони не шкодують. Лобова атака провалилася і вони почали намагатися використовувати ніби для себе успішну тактику", - розповів Сиротюк для "Еспресо".

Солдат-гранатометник ЗСУ нагадав, як рашистам вдалося захопити Лисичанськ.

Відео дня

"Обійшовши місто з півдня, відрізавши Лисичанськ від українського угруповання, українська армія мусила відступити, щоб не потрапити в оточення. Зараз подібну тактику ворог застосовує, атакуючи Бахмут. Намагаючись обійти місто з півночі Донеччини через Соледар та намагаючись з півдня відрізати дорогу Костянтинівка - Бахмут, намагаючись пройти флангами. Саме сьогодні ми помічаємо активізацію російського наступу по всій лінії Східного фронту, саме сьогодні відбулося загострення бойових дій на Бахмутському фронті", - додав Сиротюк. 

Ситуація на Донбасі - що треба знати

Як повідомляв УНІАН, 8 січня президент Володимир Зеленський заявив, що командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський об’їхав війська, які обороняються на підступах до Бахмута і Соледара на Донеччині.

Офіцер першої окремої бригади спецпризначення ім. Івана Богуна Сухопутних військ ЗСУ Тарас Березовець вважає, що критична точка боротьби за фортецю Бахмут ще не пройдена. На його думку, пік протистоянь має відбутися у січні 2023 року.