Останніми тижнями різко скоротилася кількість ударів Росії по Харкову та області - з 30-60 ударів щодня до трьох-п'яти в більшість останніх днів. Відносний спокій у регіоні спостерігається відтоді, як Україна перейшла в наступ на російській території в Курській області, а також почала атакувати склади зброї в РФ. Про це у своїй колонці пише представник редакційної колегії The Wall Street Journal у Лондоні Джилліан Кей Мельхіор.
"Цей частковий перепочинок може стати уроком для Заходу. Довго обмежуючи можливості України завдавати ударів по території Росії з використанням західної зброї, США фактично просували відповідь тільки перехопленням на російські повітряні атаки. Однак Україна не може забезпечити безпеку свого неба виключно обороною", - зазначила авторка.
За її словами, перше полегшення настало наприкінці травня, коли адміністрація президента США Джо Байдена дозволила Україні наносити удари з близької відстані по території Росії, яка пішла в наступ у Харківській області.
Пізніше вторгнення України в Курську область РФ ще більше виснажило військові ресурси Москви і змусило Кремль зробити складний вибір щодо того, як їх використовувати, особливо після посилення атак на склади зі зброєю, додали у WSJ.
"Ми бачимо велику різницю", - заявив про Курську операцію прес-секретар Харківської оперативно-тактичної групи військ Віталій Саранцев.
У журналі зазначили, що ці українські дії змусили Росію більш усвідомлено думати про те, де проводити повітряні атаки, і ніхто не знає, як довго триватиме період відносного спокою в Харкові.
Як заявив старший науковий співробітник Американського інституту підприємництва Фред Каган, у росіян все ще "достатньо бойової потужності", щоб "вони могли обирати пріоритет практично для будь-якого сектору, який захочуть": "Але вони все частіше стикаються з компромісами, тоді як раніше вони могли робити все".
США можуть розвинути цей імпульс, знявши обмеження на використання Україною армійських тактичних ракетних систем на території Росії, і досвід Харкова ілюструє, до яких змін це може призвести, резюмували у WSJ.
Удари вглиб Росії західною зброєю - актуальне
Нагадаємо, у The Times написали, що президент України Володимир Зеленський повернеться з Вашингтона без дозволу на удари вглиб Росії західними ракетами.
Зазначалося, що під час зустрічей із президентом Джо Байденом і віцепрезиденткою Камалою Гарріс він закликав їх зняти обмеження на удари ракетами Storm Shadow або ATACMS. Однак, США не оголосили про зміну своєї позиції щодо далекобійних ударів по Росії.