Олексій Фандецький заявив, що не можна виключати нового наступу на Київ / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

Для Росії дуже важливо захопити столицю України, тому не можна виключати повторного наступу РФ на Київ. Варто бути готовими в разі, якщо так станеться. Про це сказав капітан 130-го батальйону 242-ї бригади Сил ТРО Олексій Фандецький ("Фантом") в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що Росія  – це країна, яка не має своєї історії, "тому для них важливий Київ". За його словами, на сьогодні ніхто точно не може відповісти, чи такий наступ може повторитися.

"Чи це реально? Ми вже знаємо, що таке війна, коли вона несподівана. Ми повинні зараз готуватися. Теперішній Головнокомандувач ЗСУ побудував лінії оборони доволі потужні. Ми дякуємо Богу і нашому командуванню, керівництву країни, що ми на третій рік зробили те, що мали зробили відразу", – додав Фандецький.

При цьому він наголосив, що і такий варіант не можна виключати, бо Україна сьогодні воює не проти "чмобіків", а проти противника, який технологічно розвинутий і має хороше озброєння. Ворог організований – "це не терористи, які бігають і просто стріляють у повітря".

Водночас Фандецький зауважив, що в Україні є армія, яка має 10-річний досвід війни, а також згуртоване суспільство, яке підтримує армію.

"Столиця – це завжди мотиваційне місце, бо, втративши столицю, ми закінчуємо війну, потім ще може бути партизанська війна, але емоційно країна "просідає". Столиця є  дуже важливою – це центр прийняття рішень", – пояснив він.

За його словами, у 2022 році весь світ побачив, що ми не здали столицю і навіть жартують, що українці "за допомогою швабр і віників" вибили росіян. Він також нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення в ТРО було близько 80% цивільних.

"Мене це лякало. Я казав командиру своєму: "Можна я піду в Ірпінь і помру красиво". Бо було важко зрозуміти, що можна зробити з новачками. Але це було круто, бо ці новачки просто поглинали все, як губки. Вчилися дуже швидко воювати. Тоді я зрозумів, як кадровий військовий, що коли людина хоче, то вона вчиться дуже швидко", – розповів Фандецький.

Він додав, що ті, хто прийшли до ТРО на початку повномасштабного вторгнення, часто не розуміли, що робити з автоматами і тільки фотографувалися. Проте минув буквально місяць війни, і це вже були бійці ТРО, які дуже вміло захищали і звільняли Київщину разом з іншими підрозділами ЗСУ.

Новий наступ РФ: куди може піти ворог

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що зараз російські війська виснажені після складної та неефективної наступальної кампанії. Проте вони готуються до нового наступу в 2024 році. У ворога є відповідні плани на другу половину 2024 року.

Експерт зазначив, що через виснаження особового складу російських окупаційних військ, вони не можуть відновити ресурс та створити повноцінні ударні угруповування. Тому майбутній наступ буде відбуватися локаційно - скоріше за все, це буде напрямок Часового Яру. Також це може бути Куп'янськ і район Вугледару. Тобто повторення Авдіївської наступальної кампанії по окремо взятих локаціях.

Він також заявляв, що в Росії немає сил, щоб знову іти на Київ.

Водночас, говорячи про загрозу наступу на Харків, Коваленко нагадав п'ятимісячному наступі РФ на Авдіївку, площа якої становить 29 кв. км. Там було задіяно близько 120 тисяч людського ресурсу противника. А для наступу на Харків, за його словами, ворогу необхідно щонайменше 500 тисяч осіб, повністю укомплектованих технікою. Такої кількості російських окупаційних військ немає навіть на тимчасово окупованих територіях у зоні бойових дій.

Вас також можуть зацікавити новини: