Дроноводи порівняли ігрову місію зі справжньою бойовою операцією / фото УНІАН

Справжня війна безпілотників на фронті в Україні мало схожа на популярний шутер Call of Duty, але з геймерів справді виходять чудові пілоти БПЛА. Про це в інтерв’ю Business Insider розповіли члени спеціального підрозділу безпілотників Typhoon Сил оборони України.

Обладнання для управління дронами від першої особи (FPV) і справді мало чим відрізняються від ігрових систем віртуальної реальності, кажуть вони. Контролери і джойстики дуже схожі на гарнітуру, що використовується в комплекті з ігровими консолями. 

Однак на цьому головна схожість і закінчується. Перше і найголовніше, що відрізняє роботу оператора ударного дрона від відеогри – це наслідки. Результатом виконання місії стає смерть одних і виживання інших людей.

Відео дня

"Люди думають, що керувати військовим безпілотником — це як грати в "Call of Duty", поки вони не розуміють, що можливості перезапуску немає", — сказав оператор дрона.

Крім того справжні бойові операції набагато складніші за геймплей будь-якого віртуального шутера. Місія починається не із запуску дрона, а з аналізу технічних характеристик безпілотника, який належить використати цього разу, кажуть дроноводи. Бійці повинні врахувати погодні умови, активність ворожої РЕБ, розвідувальні дані про характер і розташування цілі. І за необхідності в дрон треба внести необхідні додаткові налаштування.

"Коли дрон летить, це не прямий шлях до цілі. Ворожі безпілотники або контрзаходи слід розглядати та уникати, включаючи удари по дрону або спроби знайти та вразити оператора. Це вимагає "прийняття рішень за частки секунди — у режимі реального часу", — сказав боєць "Тайфуна".

Але правда також полягає в тому, що з геймерів часто дійсно виходять гарні оператори. Адже основна вимога до пілота безпілотника – здатність швидко навчатися та адаптуватися до мінливого поля бою.

"З геймерів виходять чудові пілоти безпілотників, тому що вони звикли до швидкоплинних ситуацій на екрані, як і під час реальних операцій безпілотників. Вони вже мають досвід швидкого прийняття рішень, швидкої реакції та керування складними системами, що є важливими навичками в бою", – розповів командир спецпідрозділу Typhoon із позивним "Майкл".

Війна дронів в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, Україна переважає Росію у виготовленні FPV-дронів. Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк зауважив, що велике значення має не лише кількість виготовлених безпілотників, але й ефективність їх застосування.

Авторитетна американська газета The Wall Street Journal зазначає, що сьогодні війна в Україні по суті своїй перетворилася на смертельні змагання за участі російських піхотинців та українських дронів-убивць.

Вас також можуть зацікавити новини: