Журналісти дізналися про розробку в нашій державі дивного озброєння / колаж з фото УНІАН та скріншоту з Telegram

Триває війна в Україні проти РФ, і українські спеціалісти установили на зенітний ракетний комплекс "Оса-АКМ" авіаційні ракети малої дальності Р-73 замість штатних ЗУР 9М33М3.

Відповідне фото розмістив військово-технічний портал Defence Blog. У рамках модернізації на машину встановили авіаційні пускові пристрої АПУ-73 для нових ракет, а також відповідне обладнання для наведення та захоплення цілі. Роботи проводили задля компенсації нестачі штатних зенітних ракет для ЗРК "Оса".

Це не перший зенітний гібрид, розроблений для потреб Збройних сил України. Раніше в рамках програми FrankenSAM українські та західні спеціалісти адаптували самохідну пускову установку ЗРК "Бук" до американських ЗУР RIM-7 Sea Sparrow. На думку експертів, такі комплекси можуть бути ефективними проти "Шахедів", крилатих ракет чи якихось інших цілей поблизу лінії фронту.

Відео дня
В українській державі розробили дивне озброєння, дізналися журналісти / скріншот з Telegram

Важливі новини України про війну - сьогодні це варто прочитати

Однак найцікавішим гібридом можна вважати безекіпажний катер (БЕК), на який встановили авіаційні ракети класу "повітря-повітря" Р-73, перетворивши його таким чином на ерзац-ППО.

Раніше в мережу виклали відео, на якому російський вертоліт веде вогонь по одному з таких катерів. Як повідомляли тоді росіяни, український БЕК запустив ракету по гелікоптеру Мі-8, однак вона не влучила.

Втім, поява "зенітних" БЕКів все одно означає новий рівень загрози для російської авіації, яка вже не зможе безкарно розстрілювати українські безекіпажні катери в акваторії Чорного моря.

Вас також можуть зацікавити новини: