Україною БЕКів, оснащених ракетним озброєнням такого типу / фото t.me/lost_armour

Російська OSINT-група Lostarmour виклала в мережу фото українського безекіпажного катеру (БЕКу), який використовували у якості ерзац-ППО шляхом розміщення на борту авіаційної ракети класу "повітря-повітря" Р-73. 

Це не перше свідчення застосування Україною БЕКів, оснащених ракетним озброєнням такого типу. Раніше з'явилося відео, на якому російській гелікоптер веде вогонь по одному з таких безпілотних катерів. Втім, через погану якість розрізнити якісь технічні особливості було практично неможливо. 

Як повідомив тоді російський телеграм-канал Fighterbomber, український катер запустив ракету по гелікоптеру Мі-8, однак вона не влучила.

Відео дня

Втім, поява у України таких БЕКів все одно викликала серйозні побоювання у росіян, адже це означає абсолютно новий рівень загрози для їхньої авіації в акваторії Чорного моря.

Ракета Р-73 - довідка

Р-73 - радянська/російська керована ракета класу "повітря-повітря" малого радіусу дії з інфрачервоною системою самонаведення. 

Ракета оснащена одноступінчастим однорежимним твердопаливним двигуном з інтерцепторами системи газодинамічного управління, що дозволяє виконувати енергійні маневри на ділянці роботи двигуна. 

Дальність пуска Р-73 досягає 40 км. Серед штатних носіїв – літаки МіГ-29 та Су-27. 

Росія розробляє свої БЕКи

Нещодавно росіяни показали випробування свого аналога українського морського дрону Magura V5. Безпілотник нібито може нести 250 кг вибухівки та здатен уражати цілі як на морі, так і у руслах великих річок.

На думку експертів, росіяни можуть використати подібні катери проти української портової інфраструктури. Заявлена дальність ходу дрону становить 250 км.

Вас також можуть зацікавити новини: