Валерій Романенко розповів, чим унікальні українські дрони / колаж УНІАН, фото facebook.com/valeri.iakovenko, t.me/fpv_odin

Високошвидкісні дрони-перехоплювачі є унікальною розробкою України, в інших країнах таких немає. Про це в ефірі телемарафону розповів співзасновник та керуючий партнер групи компаній DroneUA Валерій Романенко.

"Перші дрони-перехоплювачі в Україні з'явилися ще у 2023 році, у 2024 році ці технології стали масовими і вони почали знищувати ворожу розвідувальну безпілотну авіацію на півдні та сході нашої країни, через що стало менше інцидентів з атаками дронами-камікадзе у тому ж самому Херсоні на цивільних", - сказав Яковенко.

За його словами, зараз ситуація масштабується і цілями вже стають "шахеди", котрі "докучають". Він зазначив, що з економічного погляду дрони-перехоплювачі – дуже правильний та якісний інструмент. Фахівець додав, що таке рішення й така технологія унікальні, це один з виробів, котрі виробляються українськими інженерами.

Відео дня

"Ця технологія, авторство – України. Ніде в світі працюючої її нема. Це факт - фактично з нуля ми створюємо новий рівень протиповітряної оборони, нову систему і частину будь-якого купола, будь-якої країни у майбутньому", - наголосив Яковенко.

Українські дрони-перехоплювачі

Як писав УНІАН, українські високошвидкісні дрони-перехоплювачі ODIN Win_Hit пройшли успішне випробування та застосовуються для знищення ворожих БпЛА типу Shahed та "Гербера".

Крейсерська швидкість "перехоплювача" - 200-220 км/год, атакуюча швидкість – 280-300 км/год, загальна тривалість місії польоту - 7-10 хвилин. ODIN Win_Hit можна запускати з наземного багаторазового мобільного пускового комплексу, з ручної пускової платформи багаторазового застосування та з повітря - з використанням спеціальної баражуючої платформи-носія.

Наразі команда ODIN розпочала втілення спільних проєктів з адаптації концепції в програми протидії дронам на рівні бойових з’єднань зі спеціалізованими підрозділами в складі бойових бригад. 

Вас також можуть зацікавити новини: