этот материал доступен на русском

Handelsblatt: Кремль намагається використати страх перед смертельним коронавірусом

17:36, 10 лютого 2020
Світ
852 0
REUTERS

Москва придушує все! Державне телебачення показує, як президент Росії на спеціальному засіданні уряду роздратовано говорить про коронавірус. Віце-прем’єр-міністр Тетяна Голікова, відповідальна за соціальну політику, тільки відзвітувала про різке збільшення цін на ліки від грипу й медичні маски в аптеках.

«Ви повинні відібрати в них ліцензії, от і все», - сказав Володимир Путін, наголосивши, що «охочих нажитися» потрібно відстежити й ліквідувати.

«Так у їхня жадоба заспокоїться», - говорив російський президент. Китайський коронавірус також став однією з головних тем в новинах і соціальних мережах Росії, - пише Handelsblatt.

Читайте такожКоронавірус перетворив Ухань на місто-привид: опубліковано відео, зняті дронами

Багато росіян справді серйозно занепокоєні тим, що смертельний вірус може поширитися в їхній країні. Все ж Росія не просто безпосередній сусід Китаю, у неї також найдовший спільний кордон з ним. Кремль усвідомив масштаб проблеми і тепер намагається набрати політичні бали, демонструючи свою «турботу про народ».

«При цьому він використовує свою давню стратегію. З одного боку державні телеканали показують страшні репортажі з Китаю, щоб пояснити всю небезпеку. А з іншого ці ж канали повідомляють, що ситуація в Росії під повним контролем влади», - йдеться в статті.

Видання визнає, що деякі заходи Москви дійсно необхідні. Уряд правильно вчинив, що розпорядився створити резерв ліків проти грипу (оскільки інших препаратів для лікування коронавірусу немає). До того ж, він своєчасно закрив кордон з Китаєм. Всім, хто прибуває в країну, міряють температуру. А якщо виникають підозри, людей відправляють в карантин. Але все це допомагає боротися з поширенням вірусу лише частково. Адже наразі медики вже встановили, що його можуть розповсюджувати заражені люди, у яких ще немає симптомів.

Читайте такожЗа чотири роки більше ніж удвічі збільшилася кількість бажаючих емігрувати з Росії – опитування

Видання називає популізмом вимогу уряду депортувати іноземців, які можуть бути заражені. Це, хоч і здається логічним, суперечить міжнародним нормам. А ще це може ускладнити лікування людей. Такі дії в будь-якому випадку не вигідні для Росії. Оскільки евакуація хворих, згідно з планом дій на випадок надзвичайних ситуацій, повинна здійснюватися на спеціальному літаку.

Німецьке видання пише, що Москва кинулася евакуйовувати своїх громадян з Уханя значно пізніше, ніж країни Заходу. Якщо німців повернули додому в кінці січня, то Кремль відправив літак в сусідню країну по росіян лише всередині минулого тижня. Деякі евакуйовані громадяни скаржилися, що їх везли, «мов мішки з картоплею», без забезпечення потрібною інформацією й умов на борту.

Читайте такожЧерез коронавірус Росія закриє пішохідний та автомобільний кордон з Китаєм

Однак, ці історії не показують в програмі «Вести». Замість цього державна пропаганда транслює родичів евакуйованих, які «хвалять владу».

Згідно з даними «Сітібанка», ріст економіки Росії скоротився на 0,3% через падіння цін на нафту. Але ці новини не на перших шпальтах. Репортажі про вірус з Китаю також витіснили новини про сумнівну реформу конституції й зміни в складі уряду. В центрі уваги тепер стоїть не реорганізація влади в Росії, а те, як Москва «дбає» про населення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter