Ілюстрація / REUTERS

Уряд Великої Британії оголосив про підготовку масштабної імміграційної реформи.

Вона, як стверджує кабінет прем’єр-міністра Боріса Джонсона, спрямована на те, щоб залучити до Британії висококваліфікованих фахівців і знизити число мігрантів з низькою кваліфікацією, які працюють за невеликі гроші. Про це повідомляє "Радіо свобода".

Нові правила, як очікується, наберуть чинності з 1 січня 2021 року, після завершення перехідного періоду в стосунках з ЄС, що діє після виходу Британії з Євросоюзу.

Відео дня

Реформа безпосередньо торкнеться громадян країн ЄС, особливо з Центральної та Східної Європи. Сотні тисяч громадян таких країн, як Польща, Латвія, Литва працюють в Британії. За новими правилами, їх працевлаштування ускладниться.

Читайте такожБританія після Brexit не буде дотримуватися стандартів ЄС - Джонсон

Реформа передбачає, що потенційних мігрантів будуть оцінювати за бальною системою. Претенденти на отримання довгострокової робочої візи повинні будуть довести, що володіють англійською мовою, і мати від роботодавця пропозицію робочого місця з зарплатою не нижче 25600 фунтів на рік – це більше, ніж зараз отримують багато працюючих в Британії мігрантів. Додаткові бали нараховуються за високий рівень освіти.

Британська влада очікує, що нова система «знизить загальний рівень міграції» і при цьому «залучить найкращих з усього світу».

Громадяни країн ЄС за новими правилами будуть прирівняні до громадян інших країн. Вони, втім, матимуть право жити в Британії без візи протягом шести місяців поспіль, але не зможуть при цьому працювати.

Опозиція і ряд представників бізнесу розкритикували план уряду, зазначивши, що вони можуть вдарити по британській економіці. Зокрема, до 20 відсотків працівників у промисловості та будівництві в Британії зараз – громадяни ЄС.