REUTERS

Як повідомляє Deutsche Welle з посиланням на македонський інтернет-портал emagazin.mk, на територію країни пропускаються тільки прохачі притулку з Сирії, Іраку та Афганістану. Іншим влада Македонії присвоїла статус "економічні біженці" та відмовила у в'їзді. Серед застряглих на кордоні мігрантів - представники Пакистану, Судану, Конго, Марокко і Бангладеш.

Раніше Македонія, Сербія, Хорватія і Словенія винесли спільне рішення про пропуск сирійських, іракських і афганських біженців, які постраждали в результаті воєнних дій. Згідно з рішенням, решта отримують відмову балканських країн. В результаті на прикордонному пункті Ідомені з грецького боку перебуває багато людей, які змушені в зимових умовах жити на відкритому повітрі. Волонтери, які надають їм допомогу, зазначають, що мігрантам не вистачає продуктів харчування, теплих речей, ковдр і можливостей для повноцінного відпочинку.

Читайте такожМеркель закликає розширити можливості для легальної міграції в ЄС

Відео дня

Управління ООН у справах біженців (UNHCR), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Міжнародна організація міграції (IOM) піддали критиці рішення македонської влади про поділ біженців на дві категорії. У спільній заяві організацій під егідою ООН відзначається, що вжиті заходи призвели до "напружених ситуацій на прикордонних пунктах пропуску", залишивши мігрантів і біженців "в підвішеному стані".

Зазначимо, що за даними агентства Frontex, з 1 січня по 1 листопада 2015 року зовнішні кордони ЄС перетнули 1,2 млн нелегальних мігрантів.

Читайте такожІсламісти намагаються вербувати біженців, що живуть у Німеччині - спецслужби

Раніше УНІАН повідомляв, що Сербія і Македонія пропускають через свої кордони біженців з Сирії, Афганістану та Іраку, але завертають африканців. У зв'язку з цим рішенням сотні людей залишилися стояти на кордоні. Між Сербією і Хорватією 400 мігрантів не впустили в поїзд. Інша група мігрантів застрягла на нейтральній території між Македонією та Грецією, коли Македонія закрила свій кордон.