Молдова і Україна вирішили спірне територіальне питання

03:11, 30 червня 2010
Світ
3616 0

Повідомляє МЗС Молдови

Молдова і Україна домовилися про рішення спірного територіального питання і погодили зміну кордону між країнами. Як повідомили РосБізнесКонсалтингу в Міністерстві закордонних справ і європейської інтеграції Молдови, це відбулося на консультаціях, що завершилися в молдавській столиці, щодо визначення на місцевості меж земельної ділянки в районі Паланки, яку передано раніше у власність України, але розташовано на території Молдови.

Консультації пройшли в Кишиневі на рівні директорів департаментів міжнародного права зовнішньополітичних відомств двох держав із залученням інших експертів.

Сторони констатували, що відповідно до додаткового протоколу до Договору між Молдовою і Україною про державний кордон, підписаному в Києві 18 серпня 1999 р., про передачу у власність України частини автомобільної дороги Одесса-Рені в районі населеного пункту Паланка (Молдавія), а також земельної ділянки, по якій вона проходить, та режиму їх експлуатації, де-юре ділянка землі була передана у власність України одночасно із набуттям документом чинності 18 листопада 2001 р.

Сторони погодили проект акту про встановлення на місцевості меж земельної ділянки, переданої у власність України і розташованої в Молдові, по якій проходить дорога Одесса-Рені в районі села Паланка (Молдова). В найближчому майбутньому компетентні структури встановлять і визначать на місцевості межі переданої ділянки.

Вирішено, що експлуатація і обслуговування автотраси і всіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснюються Україною. За Молдовою зберігається право на безкоштовне використання ділянки цієї дороги. Також на переданій ділянці не проводитиметься прикордонний, митний і який-небудь інший контроль, який здійснюється під час переходу державного кордону. Жителі сіла Паланка зберігають право без обмежень використовувати сільськогосподарські землі, розташовані по інший бік автотраси.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter