Голова Європарламенту Мартін ШУЛЬЦ називає відносини з Україною дуже важливими для ЄС.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це М.ШУЛЬЦ сказав під час зустрічі з делегацією Національної спілки журналістів України (НСЖУ) на чолі із секретарем НСЖУ Олегом НАЛИВАЙКОМ.

“Глибока та всебічна торговельна угода між ЄС та Україною в рамках угоди про асоціацію є для нас дуже важливим пунктом, як з економічної точки зору, так і зі стратегічної точки зору, і з точки зору постачання енергетичних ресурсів до ЄС”, - сказав він.

“В нашій політиці сусідства Україна грає в регіоні Чорного моря ключову роль, це дійсно стратегічний партнер для ЄС, і таким чином, окрім питань про справи (колишнього прем’єр-міністра – УНІАН) Юлії ТИМОШЕНКО та інші справи, співпраця між нами та України є дуже важливою, і ми маємо дійсно величезні наміри для співпраці між вашою країною та ЄС”, - додав М.ШУЛЬЦ.

При цьому він зазначив, що в Європейському парламенті постійно лунають заклики до представників різних політичних груп якомога більше посилювати співпрацю з депутатами Верховної Ради України.

Голова Європарламенту також висловив сподівання на те, що наступні парламентські вибори в Україні відповідатимуть міжнародним стандартам демократичних виборів.

“Коли ми дивимося на парламентські вибори, ми сподіваємося, що вони будуть відкритими, чесними, вільними, і кращими, ніж у ваших сусідів. Представники Європейського парламенту братимуть участь у спостереженні за виборами у складі делегації, яка буде направлена в Україну”, - сказав М.ШУЛЬЦ.

При цьому він висловив сподівання на те, що подальший розвиток ситуації в Україні триватиме в рамках плюралістичної, змішаної президентсько-парламентської демократії.

“На нашу думку, це – найкращий шлях для України”, - наголосив він.