false

Відомий білоруський політв'язень Віталій Шкляров відпущений під підписку про невиїзд. Про це розповів його адвокат Антон Гашинський.

За його словами, Шкляров наразі разом зі своєю матір'ю знаходиться в квартирі в Мінську.

"Наше клопотання задовольнили. Віталія Шклярова випустили під підписку про невиїзд. На зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком тиждень тому Віталій Шкляров попросив про зустріч з мамою. Вона повернулася зараз після онкологічної операції. Віталій перебуває з нею, в її квартирі, і доглядає за нею», - розповів Гашинський.

Нагадаємо, влада Білорусі 29 липня затримала відомого опозиційного політика і політтехнолога Василя Шклярова. Йому закидають організацію незаконного мітингу на підтримку кандидата в президенти Світлани Тихановської 29 травня в місті Гродно. Сам Шкляров заперечує всі звинувачення на свою адресу і стверджує, що його затримання — це помста "останнього диктатора Європи" за публічну критику дій Лукашенка. У серпні Шкляров передав ЗМІ відкритий лист, в якому розповів про тортури, психологічний тиск і приниження щодо нього та інших людей, що утримуються в мінському СІЗО.

Шкляров працював над президентською кампанією кандидата в президенти Сполучених Штатів Берні Сандерса в 2016 році. Крім того, він був одним з керівників кампанії з переобрання президента Обами в 2012 році. Він одружений на американці і є громадянином США і Білорусі.

В ході спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ заступник Державного секретаря США Стівен Біган від імені країни закликав білоруську владу звільнити Віталія Шклярова. З такою ж заявою виступив держсекретар США Майк Помпео. Пізніше Шкляров з СІЗО передав ще один лист, в якому розповів про те, що тортури щодо нього посилилися.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram