Комбат Олег Романов нагадав, що це не Трампу сидіти в окопах під Покровськом / колаж УНІАН, фото REUTERS, кадр з відео

Підтримка західних партнерів надзвичайно важлива, але не варто покладати надмірних сподівань лише на президента США Дональда Трампа. Таку думку в інтерв'ю РБК-Україна висловив командир протитанкового батальйону 3-ї ОШБр Олег "Ромаха" Романов.

За його словами, протягом передвиборчої кампанії та в ході війни в Україні Дональд Трамп неодноразово заявляв, що здатний завершити конфлікт всього за 24 години. Однак, після перемоги на виборах він висловився неоднозначно щодо можливого скорочення постачання озброєння, одночасно звинувативши європейські країни у недостатній підтримці.

Військовий зазначає, що паралельно ширилися суперечливі заяви про те, що його попередник Джо Байден не надав Україні достатньої кількості зброї для продовження контрнаступу після успішного звільнення Харківської області. Військові аналітики відзначають, що нестача ресурсів з боку партнерів має значний вплив на обороноздатність країни та темпи майбутніх наступальних операцій.

Відео дня

"Зараз українська піхота вгризлася зубами в землю, вона стоїть. Та наскільки її так вистачить, коли деякі військовослужбовці знаходяться 52 дні на позиції?" – наголошує "Ромаха".

За його словами, хоча підтримка західних партнерів надзвичайно важлива, не варто покладати надмірних сподівань на Трампа та очікувати, що він вирішить ситуацію впродовж доби. У будь-якому разі, ключову роль відіграють самі українці, адже саме вони стоять на передовій, боронячи країну.

"Попри велику необхідність підтримки Заходу, все ж не варто покладати надії лише на Трампа та очікувати, що за 24 години війна закінчиться, або ж навпаки перейде у важчу фазу. В будь-якому випадку, здебільшого все залежить від самих українців, адже ніхто інший не одягне броню та не піде на передову українських позицій тримати лінію оборони", - каже військовий.

"Ромаха" вважає, що будь-яка миротворча місія, яка з’явиться в Україні, відразу стане темою номер один у західних медіа, що, своєю чергою, сприятиме посиленню закликів до припинення війни. На його думку, нинішні бойові дії суттєво відрізняються від тих, у яких десь раніше брали участь Сполучені Штати.

Щодо самого Трампа, військовий нагадує: саме за його президентства у 2019 році Україна вперше отримала від США протитанкові ракетні комплекси "Джавелін", що дозволило значно посилити обороноздатність.

Західна допомога Україні: останні новини

Нагадаємо, під час засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") Велика Британія оголосила про військовий пакет у 150 мільйонів фунтів стерлінгів допомоги для України. Водночас міністр оборони США Піт Гегсет прибув на засідання групи, скоріш, як спостерігач.

Як зазначив керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павло Лакійчук, ситуація з США "швидко мінлива". За його словами, посередництво та партнерство - зовсім різні функції та зовсім різні очікування, різні підходи. Він наголосив, що його дуже непокоїть доля "Рамштайну", адже це не просто команда держав, які підтримують Україну у воєнно-технічному сенсі. Цей "клуб" формувався за лідерством США та фактично - це команда країн, що солідарні зі Сполученими Штатами у підтримці України.

Вас також можуть зацікавити новини: