Олександр Лукашенко на посаді президента Білорусі вже 26 років / REUTERS

Олександра Лукашенка можуть змістити тільки ті, хто його привів до влади.

Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловила лідерка опозиції Світлана Тихановська.

Читайте такожУ литовському МЗС оцінили ймовірність російського вторгнення до Білорусі

Відео дня

«Один з білоруських дипломатів, який пішов з посади, сказав, що, на його думку, змістити Лукашенка можуть ті, хто його привів на цю посаду, – це робітники великих підприємств, робітничий клас, хребет білоруської промисловості, селянство, тобто, люди з народу, не силовики. Я зараз бачу страйкові комітети…», – уточнила політик.

Вона додала, що робітничі страйки «говорять про багато що».

«Я думаю, що тільки тривалі страйки – хоча не хотілося б щоб вони були тривалими, бо це завдає удару по економіці – лише таким чином можна змусити Лукашенка піти», – зазначила Тихановська.

Що відбувається у Білорусі: хронологія протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".