Олексій Навальний / фото REUTERS

Президент Росії Володимир Путін звільнив першого заступника директора ФСБ Сергія Смірнова, відповідального за службу, яку пов'язують з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.

Читайте такожОтруєння Навального: розслідувачі назвали імена тих, хто створив "Новачок" для замаху на опозиціонераПро це йдеться у сюжеті ТСН.

Зазначається, що джерела запевнили російські ЗМІ, що Сергій Смірнов пішов у відставку через вік, адже йому виповнилося 70 років. 

Разом з тим служба із захисту Конституційного ладу, яку він очолював, за даними західних видань, могла бути причетна до отруєння російською речовиною з групи «Новачок» опозиціонера Олексія Навального. Політик, як відомо, вижив, і лікується в Німеччині. Тож деякі оглядачі пов'язують нинішню відставку в ФСБ саме з цією невдалою для Путіна операцією.

Отруєння Навального: хронологія подій

  • 20 серпня Навальний повертався до Москви з Томська, під час польоту йому стало зле, літак екстрено сів в Омську. Навального госпіталізували. Через два дні його евакуювали з Омська в німецьку клініку Charite.
  • 4 вересня стало відомо, що експерти Мюнхенського інституту фармакології та токсикології Збройних сил ФРН знайшли сліди отруйної речовини з групи «Новачок» у крові, сечі і на шкірі Навального. Факт отруєння політика «Новачком» також підтвердили інші експерти.
  • 10 вересня Навальний вийшов з коми.
  • 23 вересня, його виписали з клініки Charite. 25 вересня прес-секретар опозиціонера Кіра Ярмиш заявила, що Навальний залишиться в Німеччині до кінця курсу реабілітації.
  • 1 жовтня в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel Навальний заявив, що за спробою його отруєння «Новачком» стоїть особисто президент РФ Володимир Путін. Він також повідомив, що має намір повернутися в Росію.
  • 6 жовтня експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили факт отруєння Навального речовиною з групи «Новачок».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram