
Під час телефонної розмови президент США Дональд Трамп хотів, щоб кремлівський диктатор Путін погодився на пропозицію про 30-денне припинення вогню в Україні.
Однак, як зазначив політичний оглядач BILD Пилип П'ятов, натомість під час 2,5-годинного діалогу йому було продиктовано довгий список практично нездійсненних умов.
Оглядач звернув увагу, що єдина поступка Путіна полягала в його згоді не атакувати об'єкти енергетичної інфраструктури України протягом 30 днів, якщо й українці зроблять так само.
П'ятов пояснив, чому навіть це не є ознакою доброї волі з боку Кремля. "Росія не в змозі захистити свої НПЗ і склади від атак українських БПЛА. Російські атаки на українські електростанції були болючими, але не такими ефективними, як хотілося б Кремлю, оскільки українці пережили всі три зими війни", - зазначив оглядач.
Також він звернув увагу на те, наскільки по-різному читаються заяви Трампа і Кремля, і за важливими пунктами є дивні розбіжності.
"Ми домовилися про негайне припинення вогню по всіх об'єктах енергетики та інфраструктури", - написав Трамп.
Однак Кремль сказав тільки про припинення атак "на об'єкти енергетичної інфраструктури". "Чи є це лінгвістичним або фактичним непорозумінням - неясно! Досі Росія щодня атакувала не тільки енергетичні об'єкти, а й цивільну інфраструктуру (наприклад, лікарні, школи)", - сказав аналітик.
Окрім цього, П'ятов навів приклад, що Трамп радіє також загальному "розумінню того, що ми будемо швидко працювати над досягненням повного припинення вогню". Російська заява зовсім інша. У ній немає жодного слова про "швидке" припинення вогню. Навпаки - РФ хоче говорити про припинення вогню тільки тоді, коли Україна згорне мобілізацію і зупиняться поставки західної зброї.
Оглядач наголосив, що в російській заяві є навіть погроза: "Ключовою умовою для недопущення ескалації конфлікту і роботи в напрямі його розв'язання політико-дипломатичним шляхом мають стати повне припинення іноземної військової допомоги та надання розвідувальної інформації Києву".
Іншими словами, зазначає оглядач, Путін планує ескалацію, якщо Трамп не припинить підтримувати Україну.
Розмова Трампа і Путіна
17 березня Трамп анонсував, що проведе розмову з Путіним. 18 березня сторони провели діалог за підсумками якого випустили заяви. Зокрема, Путін зажадав повного припинення військової допомоги та надання розвідданих Києву, назвавши це "ключовою умовою" для початку мирного врегулювання.