Тихановська наполягає на тому, що результати виборів були сфальсифіковані / Фото REUTERS

Колишній кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська бачить Росію учасником процесу виходу Білорусі з кризи в разі необхідності міжнародного посередництва.

Про це вона заявила в коментарі телеканалу Euronews.

«Оскільки це криза всередині країни, і вона не спрямована проти будь-якої держави, то ми беремо на себе відповідальність у вирішенні цієї кризи шляхом переговорів всередині країни. Але, якщо нам знадобиться міжнародне посередництво в переговорах, ми, звичайно ж, бачимо Росію як одного з учасників цього процесу. Росія - це країна, з якою ми дружимо, з якою у нас тісні взаємовідносини», - зазначила Тихановська.

Відео дня

Читайте такожПутін назвав Лукашенка легітимним президентом

Також вона наголосила, що діяльність Координаційної ради опозиції спрямована на переговори, діалог, ініціалізацію діалогу з урядом. «Це і найближчі, і довгострокові плани. Ми сподіваємось, що діалог почнеться якомога швидше, щоб політична криза не вдарила дуже сильно по економіці країни», - зазначила вона.

Екс-кандидат у президенти наполягає на тому, що результати виборів були сфальсифіковані.

«Народ розуміє, що нинішній президент... Вони його не вибирали. І вони захищатимуть свій вибір. Влада, яка є зараз, вони її вже не приймуть. Тому двовладдя як такого бути не може. У нас є один лідер, і народ, люди Білорусі знають, хто це», - заявила Тихановська.

Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.