Німеччина хоче розпочати підготовку до мирної угоди для України / фото REUTERS

Колишній керівник Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер закликав підготувати загальні умови для мирних переговорів Росії та України.

"Поряд з поставками зброї і фінансовою підтримкою ми повинні запропонувати перспективу наростаючому хору критичних питань в США, а також у нас в Німеччині", - написав він в гостьовому коментарі в берлінській газеті Tagesspiegel, повідомляє DW.

Він також заявив, що рішення про можливий початок переговорів повинна приймати тільки Україна.

Відео дня

"Безумовно, мова не може йти про те, щоб вимагати від України негайної готовності до переговорів", - зазначив політик.

Ішингер впевнений, що зараз такий крок був би рівносильний частковій капітуляції перед агресором. Він вважає, що настав "саме час запустити мирний процес для України" і закликав до створення міжнародної політично-стратегічної контактної групи поряд з конференціями з військової допомоги Україні у форматі "Рамштайн".

Така група змогла б "утворити ядро або, щонайменше, частину посередницької групи", якщо справа дійде до переговорів Києва і Москви, вказав Ішингер. На його думку, її могли б створити США, Великобританія, Франція і Німеччина, які могли б згуртувати навколо себе інші партнерські держави, зокрема, Канаду, Іспанію, Польщу, Італію, балтійські країни, а також ООН, ЄС, ОБСЄ і НАТО.

На його думку вона повинна проводити регулярні засідання на рівні міністрів закордонних справ. Він закликав вивчити можливі варіанти і обговорити деталі. Зокрема, необхідно уточнити, хто міг би контролювати мирний процес і в якій мірі необхідні розведення сил або створення безпольотних зон.

Розмови про мирний план для України

Восени президент Володимир Зеленський представив українську формулу досягнення миру. Вона складається з 10 пунктів - від безпеки в різних сферах до відновлення територіальної цілісності нашої держави.

24 лютого 2023 року МЗС КНР опублікував на своєму сайті "мирний план" про завершення "української кризи", в якому запропонував сторонам свій варіант припинення вогню. Передбачувано, він не вигідний Україні, як зазначили в офісі президента

Нещодавно Китай закликав "якомога швидше" почати процес мирних переговорів для врегулювання "конфлікту в Україні", який "виходить з-під контролю".