Аналітик упевнений, що Росія напевно була проінформована про плани Ірану / фото ua.depositphotos.com

Після першого в історії удару Ірану по Ізраїлю МЗС Росії "висловило крайню стурбованість" і "закликало всі залучені сторони до стриманості".

"Нагадайте мені, коли Ізраїль засудив хоча б один удар київського режиму по російських регіонах? Не пам'ятаєте? І я. Зате я пам'ятаю регулярні заяви на підтримку дій Зеленського з боку ізраїльських офіційних осіб", - написала Марія Захарова.

Як вважає оглядач BILD, це свідчення того, що Москва зацікавлена в нестабільності на Близькому Сході, оскільки це відволікає увагу від війни в Україні. Росія "стала на бік ультраісламістських аятол" і проявила цинізм, пише журналіст.

Відео дня

"Можливо, Кремль зацікавлений у тому, щоб конфлікт на Близькому Сході залишався непередбачуваним. Це пов'язує американські сили і гроші, яких, у свою чергу, не вистачає для захисту України", - сказав BILD Карло Масала, професор Університету бундесверу в Мюнхені.

Він упевнений, що Росія напевно була проінформована про плани Ірану.

"У Москви була можливість вплинути на Іран, якби ця атака суперечила російським інтересам. Росія цього не зробила", - додав експерт.

Удар Ірану по Ізраїлю - деталі

У ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль ракетами і дронами-камікадзе. В Армії оборони Ізраїлю повідомили, що було запущено понад 185 безпілотників, понад 36 крилатих і 110 балістичних ракет. Під час масованої повітряної атаки Ірану на Ізраїль половина запущених балістичних ракет не злетіла або впала в польоті. Про це пише ABC News із посиланням на чиновників США.

Усе, чого Іран домігся, запустивши свої безпілотники і ракети по Ізраїлю - це продемонстрував справжні масштаби свого військового безсилля. Як пише The Telegraph, тільки одному з приблизно трьохсот дронів і ракет, випущених іранцями по Ізраїлю, вдалося досягти своєї мети, при цьому більшість з них було знищено задовго до того, як вони наблизилися до ізраїльської території.

Вас також можуть зацікавити новини: