За словами Мерца, адміністрація Трампа значною мірою байдужа до долі Європи / фото - скріншот

Європа перестає залежати від США у сфері безпеки, починаючи серйозно вкладатися у власну оборону. Водночас американський президент Дональд Трамп менше прихильний інтересам континенту, на відміну від своїх попередників. Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц в інтерв'ю BBC.

"Ми знаємо, що повинні більше діяти самостійно, а раніше ми "їздили зайцем". Вони (США) просять нас робити більше - і ми дійсно робимо більше", - сказав він у розмові з журналістами.

Крім того, Мерц визнав, що раніше Європа справді занадто мало робила для власної оборони та безпеки. Він вважає, що тепер ситуація змінилася.

Відео дня

Журналісти нагадали, що ще до офіційного вступу на посаду нинішній канцлер ФРН домігся зміни конституції Німеччини, щоб збільшити витрати на оборону.

"Ми недостатньо сильні, наша армія недостатньо сильна - тому ми і витрачаємо так багато коштів", - наголосив він.

Мерц зазначив, що він із Трампом зустрічався вже тричі, у них склалися хороші робочі стосунки. За його словами, президент США так само, як і Європа, хоче завершити війну в Україні. Тим не менш

"Ми бачимо серйозну загрозу - і це Росія. Ця загроза спрямована не тільки проти України. Це загроза нашому миру, нашій свободі та політичному порядку Європи", - додав німецький канцлер.

Журналісти нагадали, що в ніч своєї перемоги на виборах Мерц говорив про те, що адміністрація Трампа "значною мірою байдужа до долі Європи". Канцлер Німеччини підкреслив, що не змінив своєї думки.

"Трамп не настільки сильно прихильний до співпраці з Європою, як колишні президенти й адміністрації США", - сказав Мерц.

Країни ЄС готові купувати зброю у США для України

Раніше в Reuters писали, що кілька країн Європейського Союзу підтвердили готовність закупити зброю у США, щоб надалі її передати Україні. Проте деякі країни ЄС, залучені до цієї ініціативи, навіть не знають, яке саме озброєння від них хочуть отримати.

Генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі в Білому домі з президентом США Дональдом Трампом 14 липня заявив, що Німеччина, Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Великобританія, Нідерланди та Канада хочуть взяти участь у новій ініціативі.

Вас також можуть зацікавити новини: