Насправді страуси воліють тікати від небезпеки / ua.depositphotos.com

Протягом століть люди були впевнені, що страуси під час зустрічі з небезпекою заривають голову в пісок, щоб сховатися. Саме цей яскравий образ стоїть за фразеологізмом "заховати голову в пісок", коли хтось боїться дивитися своїм проблемам в обличчя.

Як пише LiveScience, вважається, що ідея про страусів, які ховають голову в кущах, щоб сховатися від небезпеки, була висловлена римським натуралістом Плінієм Старшим.

"Вони мають чудову властивість перетравлювати всі речовини без винятку, але їхня дурість не менш чудова, бо, хоча інші частини їхнього тіла такі великі, вони уявляють, що, засунувши голову і шию в кущ, приховують все тіло", - писав він.

Відео дня

Але чи справді страуси заривають голову в пісок? Насправді ні, хоча в них є кілька звичок, які на відстані можуть виглядати так, ніби вони заривають голову в пісок

Так, на відміну від птахів, які будують гнізда, страуси викопують неглибокі ямки в піску або бруду, щоб відкласти яйця. Обоє батьків кілька разів на день перевертають яйця, щоб забезпечити їм тепло. Здалеку може здатися, що страуси зариваються головою в землю.

Крім того, страуси також проводять більшу частину часу, тримаючи голову близько до землі, оскільки шукають їжу - траву і, іноді, дрібних тварин, таких як миші, жаби і комахи.

У дикій природі страуси мають багато природних хижаків, включно з гепардами, левами та леопардами, проте в разі небезпеки страуси не заривають голову в землю, а тікають. За даними Смітсонівського національного зоопарку, це найшвидші птахи у світі, максимальна швидкість яких становить 70 км/год.

Якщо втекти не вдається, вони іноді лягають на землю, витягнувши шию, щоб злитися з місцевістю. За деякими даними, дорослі страуси збивають крилами пил під собою, створюючи хмару, щоб відвернути хижаків від своїх пташенят. Вони навіть можуть завдати удару, досить сильного, щоб убити лева.

Тож насправді страуси покладаються на свою швидкість і гострі відчуття, щоб виявити хижаків і втекти від них; їм немає потреби зариватися головою в пісок.

Новини зі світу тварин

Раніше в Албанії виявили унікальну білу акулу-примару, яка вирізняється рідкісним генетичним захворюванням - лейцизмом (відрізняється від альбінізму тим, що воно не призводить до повної відсутності меланіну і червоних райдужок, а допускає нормальну пігментацію райдужки).

Також УНІАН розповідав, що у США клонована чорнонога самка тхора на ім'я Антонія, яка бере участь в інноваційному проєкті зі збереження виду, народила двох здорових дитинчат.

Вас також можуть зацікавити новини: