
Мільярдер Ілон Маск виступив зі страшним попередженням, розповівши про свої відчайдушні зусилля зі збереження життя на Марсі. Він продовжує просувати свою ідею колонізації "Червоної планети".
У бесіді з ведучим Fox News Джессі Вотерсом Маск пояснив, чому він вкладає так багато ресурсів у марсіанську місію. "Марс - це страховка для життя як такого", - сказав він.
Зрештою, за його словами, все живе на Землі буде знищено Сонцем. Сонце поступово розширюється, і тому рано чи пізно людству необхідно буде стати багатопланетною цивілізацією, тому що Землю спалять дотла, пише Daily Mail, цитуючи мільярдера.
За словами Маска, його місія - це не просто разова висадка на Марс. Він хоче забезпечити виживання цивілізації. "Нам належить пройти ще довгий шлях, тому що справа не тільки в тому, щоб висадитися на Марс, поставити прапор і залишити відбитки черевиків", - підкреслив він.
Що ще відомо про Сонце
NASA давно попереджає, що зрештою Сонце вичерпає енергію. І коли воно почне вмирати, воно розшириться до стану червоного гіганта, який може поглинути Меркурій, Венеру і, можливо, Землю.
Вчені вважають, що цей процес може початися приблизно через п'ять мільярдів років. Але Маск хоче, щоб Марс став досить автономним ще за його життя, назвавши це "фундаментальною розвилкою на шляху долі".
Він також заявив, що його завдання - зробити так, щоб Марс міг існувати самостійно, навіть якщо постачання із Землі припиняться - чи то через загибель цивілізації, чи то через її загасання.
Маск уперше пообіцяв відправити людину на Марс ще 2011 року - протягом 10 років. Потім він говорив про пілотовану місію у 2024 році.
Однак минулого місяця він знову знизив планку: тепер планується відправити на Червону планету ракету Starship з роботом Tesla Optimus до кінця 2026 року. Якщо місія пройде успішно, Маск прогнозує, що людина опиниться на Марсі вже до 2029 року - хоча сам вважає більш імовірним 2031 рік.
Інші новини про космос
Раніше УНІАН повідомляв, що на Землю мчить радянська міжпланетна станція. Трапиться це, за різними підрахунками, між 8 і 14 травня. Вага спускового модуля, як зазначено на сайті NASA, становить 495 кг.
Крім того, ми розповідали, що найсильніша в історії сонячна буря виявилася ще потужнішою, ніж вважалося раніше.