Абсолютно всі люди в цьому світі, зокрема й жінки, хочуть, щоб їхнє особисте життя було схоже на казку. Однак знайти здорового і врівноваженого партнера нелегко - часто дівчата починають стосунки з тими, кого доводиться рятувати. УНІАН розповість, хто такий психопат і як швидко його вивести на чисту воду.
Раніше ми говорили про те, як зрозуміти, чи чоловік втратив інтерес - ознаки та сигнали.
Як поводиться чоловік-психопат - ознаки
Для того щоб правильно визначити таку людину і не помилитися, важливо усвідомлювати логіку і знати, хто такий психопат. Лікарі-психіатри вважають, що діагноз "психопатія" можна поставити людині, яка не вміє нормально спілкуватися з іншими людьми. Замість вибудовування нормальних взаємин вона маніпулює і діє поверхнево, уникаючи емоційного зближення.
За даними сайту wikihow, кожна жінка зможе з'ясувати, як психопат поводиться у стосунках, якщо буде уважною.
Яскрава харизма та споріднені душі
Що характерно для психопатів, так це мільйони красивих слів і мільярди красивих вчинків. Зазвичай психопат обеззброює свою жертву, не тільки підкреслюючи її достоїнства і роблячи компліменти навіть дрібницям, а й уміло керуючи свідомістю жертви. Через таку поведінку дівчині починає здаватися, що вони споріднені душі, адже у них так багато спільного!
Відкритість і довіра
Найімовірніше, вже на першому побаченні психопат розповість вам усе про себе - навіть найтравматичніші та, здавалося б, особисті речі. Усе це робиться для того, щоб завоювати довіру і "прив'язати" до себе людину. Крім цього, це зручний спосіб маніпуляції, адже якщо ви вважатимете психопата нещасною жертвою обставин, то, найімовірніше, не зможете бути до нього об'єктивними.
Форсування подій
Психопат - це людина, для якої важливо якнайшвидше занурити в залежність від себе противника, тому в особистих стосунках він наполягатиме, щоб події розвивалися швидко. Найімовірніше, він запропонує з'їхатися в спільне житло, через невелику кількість часу стане говорити про серйозні кроки і навіть здійснювати їх, створюючи навколо жертви обстановку справжньої любові. Усе це робиться, щоб ви не могли отямитися, а робили так, як хоче партнер.
Відсутність емпатії
Швидко можна помітити, що незважаючи на створений образ, психопат усе-таки нездатний відчувати емоції насправді. Навряд чи його вразить якесь горе - чи то смерть домашньої тварини, чи то розставання з колишніми. Як правило, всі події в його житті не мають значення - романи були короткими, завжди винні колишні, ніяких особливих емоцій він з приводу тієї чи іншої втрати не відчуває. До речі, і ваших почуттів зрозуміти не може - будь-яка розрада матиме вигляд, як чергове поплескування по плечу.
Провокативна поведінка
Часто психопатам стає нудно і вони починають використовувати оточуючих, щоб розважитися. Наприклад, можуть написати своїй колишній, знаючи, що для вас це неприємно. Поки ви будете переживати і навіть скандалити, він буде задоволено спостерігати. Природно, свою причетність до події заперечує повністю - це ви завжди винні в тому, що з вами відбувається.
Зарозумілість
Практично завжди сигналом психопатії є ставлення до оточуючих. Людина з такою особливістю абсолютно впевнена у своїй перевазі над іншими людьми, часто відгукується про них зневажливо. Ба більше, саме психопати схильні постійно перебивати співрозмовника, до того ж із таким посилом, мовляв, те, що вони хочуть сказати, набагато важливіше за мову опонента.
Почуття провини
Одна з головних маніпулятивних ліній психопата - занурення партнера в почуття провини. Він буде використовувати узагальнення, наприклад, говорити: "Ми ніколи не робимо те, що я хочу", не наводячи приклади конкретних випадків. Ба більше, завжди і в усьому будете винні тільки ви - психопат зробить максимум від себе залежного, щоб ви переконалися, що проблема у вас, і тільки вам потрібно щось робити із собою.
Проте психологиня, тілесно-орієнтована терапевтка, членкиня Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії Олеся Ольховик зазначає, що явні ознаки психопата не можна назвати, оскільки це психопатія - це хвороба, яку потрібно правильно діагностувати. Якщо людина поводиться агресивно і непередбачувано, - це не завжди говорить про психопатію, оскільки особистість просто може мати цілий "букет" проблем.
Психолог Віталій Сторчеусов каже:
Є психопат як розлад особистості, а є психопатична схильність. Тут потрібно розуміти. Патологію зустріти в житті досить таки складно, вона рідко де зустрічається. Сама по собі психопатична схильність - там насправді люди бояться щирих внутрішніх емоцій і завжди спираються на самотність і страх.
По суті психопатична схильність, яку бачить більшість людей, - це насправді як захисний механізм маленької внутрішньої дитини, яка травмована, і яка витісняє ось ці щирі переживання за такою маскою психопатичної схильності. Їм складно відчувати і розуміти емоції.
Чого боїться психопат і як не дати собою керувати
Після того як ви зрозуміли, як розпізнати психопата-чоловіка, важливо і знати про те, як уберегти себе від негативного впливу і "вибити з колії" психопата. Психологиня Олеся Ольховик ділиться порадою - вона рекомендує мати власні цілі, власні цінності - куди я живу, що мені важливо, який у мене життєвий принцип, які в мене цілі. Взагалі-то розуміти їх, тому що користуватися або збивати з власного шляху можна людину, яка більше як флюгер живе. Яка ухвалює рішення, не запитуючи внутрішньої референції, не ставить запитань про те, що їй узагалі-то важливо, чи підходять пропоновані рішення для її системи цінностей. Керуючись цими правилами, можна вберегти себе не тільки від психопата, а й від маніпуляцій будь-яких інших людей.