Вівсяна каша має чимало переваг для здоров'я, якщо її їсти регулярно / фото ua.depositphotos.com

Вівсянка у щоденному раціоні сприяє втраті ваги, покращенню здоров’я травленої системи, зниженню рівня холестерину. Портал Verywellhealth розібрався з питанням, коли і як вживати цю кашу, щоб отримати від неї максимальну користь для організму.

1. Вівсянка покращує травлення

Овес багатий на пребіотики, розчинну й нерозчинну клітковину, які сприяють здоров'ю шлунково-кишкового тракту. Розчинна клітковина, зокрема, притягує воду, завдяки чому випорожнення стають м'якшими.

Нерозчинні та пребіотичні волокна у вівсі впливають на кишкову мікробіоту, збільшуючи кількість корисних бактерій. Інші сполуки у вівсі, такі як авенацини, також позитивно діють на мікробний склад кишківника. 

Відео дня

Коли їсти овес для покращення травлення? Це залежить від ваших конкретних дієтичних потреб та уподобань, стверджує видання.

2. Вівсянка знижує рівень холестерину

І в цьому випадку стверджується, що немає найкращого часу доби для вживання вівсяної каші. Достатньо буде ввести овес до свого щоденного раціону. 

Овес містить бета-глюкани - тип розчинної клітковини, яка позитивно впливає на рівень холестерину у крові. Одна склянка вівсяних пластівців містить 7,5 г бета-глюкану. Для зниження холестерину та зменшення ризику серцевих хвороб експерти рекомендують вживати 3 грами бета-глюкану щодня.

Бета-глюкани утворюють в організмі гелеподібну речовину, яка допомагає виводити холестерин з кровотоку. Вони також створюють бар'єр у кишківнику, який запобігає реабсорбції холестерину організмом. 

Згідно з деякими даними, 3 г бета-глюканів щодня можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ на 5-10 відсотків.    

3. Вівсянка сприяє схудненню

Вживання вівса може сприяти зниженню ваги, але не існує найкращого часу доби для його вживання. 

Дослідження показали, що овес може збільшити відчуття ситості через те, що бета-глюкани уповільнюють рух їжі через травний тракт.

Інші дослідження засвідчили, що якщо людина виробила звичку вживати цільнозернові продукти, зокрема овес, це може впливати на зниженням ваги та кращий її контроль. Однак, зауважується, щоб це достовірно стверджувати, необхідні додаткові дослідження.

4. Вівсянка допомагає нарощувати м'язову масу

Експерти зауважили, що вживання вівса як частини відновлювального прийому їжі після тренування може сприяти нарощуванню м’язової маси.

Одне дослідження показало, що прийом добавок з вівсяним протеїном протягом 14 днів до та через чотири дні після бігу з гірки зменшує запалення та біль у м'язах, завдяки чому організм швидше відновлюється та досягає кращих тренувальних результатів. 

Вівсянка, приготовлена з молоком або несолодким соєвим молоком, збалансовує білок і вуглеводи, а також інші поживні речовини, такі як кальцій, калій і магній, необхідні для відновлення та нарощування м’язів.  

5. Вівсянка допомагає контролювати рівень цукру в крові

Немає такого ідеального часу, кажуть експерти, хоча загалом додавання вівса до їжі може покращити регулювання рівня цукру в крові. Ті ж бета-глюкани уповільнюють перетравлення та засвоєння вуглеводів, завдяки чому знижуються рівень цукру в крові та рівень інсуліну після їди.

В одному з досліджень спостерігалося значне зниження рівня гемоглобіну A1c (HbA1c) при вживанні однієї склянки (100 г) вівса щодня протягом одного року.

6. Вівсянка сприяє кращому сну

Додавання до раціону більшої кількості цільних зерен, таких як овес, на відміну від рафінованих вуглеводів, може сприяти якості та тривалості сну.

В одному дослідженні було виявлено, що люди, які спали п'ять і менше годин, споживали менше цільного зерна, ніж ті, хто спав рекомендовані сім-вісім годин. Щоб покращити сон, спробуйте вечеряти цільнозерновими вівсяними пластівцями.

Раніше УНІАН розповідав про 6 багатих на клітковину продуктів, які допоможуть знизити холестерин. Зазначалося, що деякі види клітковини можуть підтримувати здоровий рівень холестерину, взаємодіючи з мікробіомом кишківника. Окрім вівсянки, експерти рекомендували з цією метою вживати авокадо, насіння чіа, милину, бобові, едамаме (зелені соєві боби).

Вас також можуть зацікавити новини: