Як обрати смачний кавун? / фото УНІАН

Велика кількість людей під час вибору кавуна спираються на народні методи. На кавуновій фермі Leger and Son розповіли Simply recipes, як не прогадати з покупкою.

Представник компанїі Джордан Картер каже, що необхідно уважно роздивитися жовтувати пляму на кавуні, яку ще називають польовою або ґрунтовою. Якщо кавун стиглий, то вона має блідий, кремовий або маслянисто-жовтий колір. А світло-зелена або біла пляма свідчить про те, що він ще не дозрів.

Також Картер радить оцінити вагу кавуна. "Він повинен бути важким для свого розміру, тому що кавуни на 92% складаються з води. Якщо ви не впевнені, візьміть інший кавун такого ж розміру. Той, що здається важчим, швидше за все, більш стиглий", - додає чоловік.

Відео дня

За словами Картера, у відомому багатьом методі, який полягає в тому, щоб постукати по кавуну, є частка правди: "Стиглий кавун матиме глухий порожнистий звук. Незрілий - більш високий та дзвінкий".

Є й інші способи визначати зрілість кавуна:

Зверніть увагу на коричневі лінії на боці рослини, які нагадують павутину.  Хоча це науково не доведено, вважається, що такі лінії можуть бути викликані запиленням. Відповідно, чим більше павутиння - тим солодший кавун.

У Коледжі харчових, сільськогосподарських та екологічних наук Університету штату Огайо радять подряпати шкірку кавуна нігтем. Якщо вона легко знімається і ви бачите біло-зелений колір, то кавун стиглий. На нестиглому залишиться лише вм'ятина і темна лінія.

Картер радить купувати кавуни в сезон - приблизно з квітня по вересень, а також вибирати ті, на яких немає значних порізів та вм'ятин. Після збору врожаю кавун може зберігатися близько трьох-чотирьох тижнів.

Кавуни в Україні

Як відомо, в нашій країні понад 50% врожаю кавунів збиралося у Херсонській області, яка опинилася під російською окупацією на початку повномасштабної війни. У листопаді 2022 року українська армія звільнила правий берег Херсонщини та сам Херсон. 

У серпні минулого року фермери-переселенці з Харківщини розповіли, що почали вирощувати на Прикарпатті кавуни, хоча інші не дуже вірили, що у них вийде.

Вас також можуть зацікавити новини: