Ілюстрація / REUTERS

Підняття рівня моря через глобальне потепління може призвести до повного або часткового затоплення 590 населених пунктів в Україні.

Такі дані озвучила координаторка з питань кліматичної політики Центру екологічних ініціатив "Екодія" Євгенія Засядько, передає «Обозреватель». Так, усього за 80 років може піти під воду знамените Вилкове в Одеській області та Херсонес Таврійський в Криму.

Читайте такожЯк глобальне потепління перетворюється на найбільшу загрозу людству (відео)

Як розповіла Засядько, відповідне дослідження "Вода близько" провела "Екодія" спільно з науковцями. Вони виходили зі сценарію кліматологів, що до кінця XXI століття температура на Землі може підвищитися на 3 градуси.

"Виходячи із цього сценарію, ми встановили, що рівень моря може піднятися до 1 метра. Здається, що це небагато. Але Україна може втратити понад мільйон гектарів земель, з них понад 200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель", – попередила вона.

За прогнозом екологів, близько 75 тисяч українців можуть стати кліматичними біженцями. Підвищення рівня моря торкнеться 590 населених пунктів – як великих міст, так і селищ.

"Деякі з них повністю підуть під воду, деякі – частково. Вилкове, наприклад, затопить на 99%", – наголосила Засядько.

Також, уточнила вона, лихо зачепить і територію Криму.

"Частина Криму просто йде під воду. Туди входить Херсонес Таврійський, який є в списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І це може бути навіть раніше, ніж до кінця століття", – застерегла фахівчиня.

Нинішня аномально тепла зима, за словами Засядько, також пов'язана із глобальним потеплінням – зміна клімату "розмиває" кордони між сезонами.

"Минулого літа ми теж спостерігали різкі перепади температур. Кілька тижнів були хвилі тепла, коли трималася температура до +40, а потім вона падала до +15... Те ж саме ми можемо побачити протягом усього року. Зміна клімату демонструє, що ми не можемо підготуватися до чогось конкретного", – зазначила вона.

Експертка додала, що Україні не вистачає наукової бази та досліджень на цю тему. Однак підготовку до наслідків зміни клімату необхідно розпочинати вже зараз.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram