Ілюстрація / REUTERS

Підняття рівня моря через глобальне потепління може призвести до повного або часткового затоплення 590 населених пунктів в Україні.

Такі дані озвучила координаторка з питань кліматичної політики Центру екологічних ініціатив "Екодія" Євгенія Засядько, передає «Обозреватель». Так, усього за 80 років може піти під воду знамените Вилкове в Одеській області та Херсонес Таврійський в Криму.

Читайте такожЯк глобальне потепління перетворюється на найбільшу загрозу людству (відео)

Відео дня

Як розповіла Засядько, відповідне дослідження "Вода близько" провела "Екодія" спільно з науковцями. Вони виходили зі сценарію кліматологів, що до кінця XXI століття температура на Землі може підвищитися на 3 градуси.

"Виходячи із цього сценарію, ми встановили, що рівень моря може піднятися до 1 метра. Здається, що це небагато. Але Україна може втратити понад мільйон гектарів земель, з них понад 200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель", – попередила вона.

За прогнозом екологів, близько 75 тисяч українців можуть стати кліматичними біженцями. Підвищення рівня моря торкнеться 590 населених пунктів – як великих міст, так і селищ.

"Деякі з них повністю підуть під воду, деякі – частково. Вилкове, наприклад, затопить на 99%", – наголосила Засядько.

Також, уточнила вона, лихо зачепить і територію Криму.

"Частина Криму просто йде під воду. Туди входить Херсонес Таврійський, який є в списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І це може бути навіть раніше, ніж до кінця століття", – застерегла фахівчиня.

Нинішня аномально тепла зима, за словами Засядько, також пов'язана із глобальним потеплінням – зміна клімату "розмиває" кордони між сезонами.

"Минулого літа ми теж спостерігали різкі перепади температур. Кілька тижнів були хвилі тепла, коли трималася температура до +40, а потім вона падала до +15... Те ж саме ми можемо побачити протягом усього року. Зміна клімату демонструє, що ми не можемо підготуватися до чогось конкретного", – зазначила вона.

Експертка додала, що Україні не вистачає наукової бази та досліджень на цю тему. Однак підготовку до наслідків зміни клімату необхідно розпочинати вже зараз.