Вчені наблизилися до створення невичерпного джерела енергії, одержуваної з сонячного світла і води

19:23, 01 березня 2016
Екологія
3292 0

Можливість створити практично невичерпне джерело енергії, одержуваної за рахунок сонячного світла з води, може з'явитися в майбутньому завдяки роботі міжнародної групи дослідників за участю російських вчених.

REUTERS

З деталями можна ознайомитися в журналі Chemical Reviews, пише "Газета.Ru".

Читайте такожУкраїна у лютому повернула менш як 1% від усіх отриманих коштів за Кіотським протоколом – Мінекології

Автори дослідження з'ясували, що найбільш ефективним каталізатором для окислення води в процесі фотосинтезу є широко поширений в природі марганцевий комплекс. «Фотосинтез переводить світло в енергію з коефіцієнтом перетворення світла в хімічну енергію вище 90%, тоді як у сонячних батарей він у середньому становить 16%, інакше кажучи, природна ефективність як мінімум в шість разів вище штучною, — стверджує один із співавторів статті професор, доктор біологічних наук Сулейман Аллахвердієв, завідувач лабораторією керованого фотобіосинтеза Інституту фізіології рослин ім. К. А. Тімірязєва РАН. — Але для створення штучних систем фотосинтезу необхідно зрозуміти молекулярні основи процесів природного фотосинтезу і сконструювати штучну фотосинтетичну клітинку. Одна з стадій фотосинтезу — процес розщеплення води, і цей процес регулюється природними каталізаторами, причому скрізь, в рослинах, водоростях, цианобактериях, каталітичний комплекс один і той же. Ми багато разів синтезували різні комплекси і порівнювали їх роботу з роботою природного марганцевого кластера, вивчали роботи інших авторів і врешті-решт прийшли до висновку, що марганцевий каталізатор краще за всіх інших - природа вибрала самий вдалий варіант».

Читайте такожУ Севастополі через дефіцит електроенергії знову вимикають вуличне освітлення

Таким чином, комплекси штучного фотосинтезу в майбутньому можуть стати практично невичерпним джерелом енергії, одержуваної з сонячного світла і води. Втім, до їх створення ще дуже далеко, так як багато проблем, наприклад побудова здійснює цей процес ферментної системи або створення сонячних комірок на основі природних фотосистем з коефіцієнтом первинного перетворення енергії фотона в розділені заряди близько 95%, залишаються невирішеними. Тим не менше робота дослідників на крок наблизила вчених до їхньої мети.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter