Нацкомісія видала ліцензію першій сонячній електростанції в зоні ЧАЕС

12:03, 08 лютого 2018
Альтернативна енергетика
649 0
УНІАН

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, видала приватній компанії "Солар Чорнобиль" ліцензію на право виробництва електроенергії на першої сонячної електростанції, яка була побудована в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Читайте такожФранція допоможе Україні розмістити сонячні електростанції в зоні ЧАЕС

Відповідні рішення було прийнято на черговому засіданні комісії.

Згідно з інформацією регулятора, компанія "Солар Чорнобиль" є оператором сонячної електростанції потужністю 997 кВт, яка розташована за адресою: Київська обл., Іванківський район, м. Прип'ять, вул. Житомирська, 1, промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

За даними Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб, засновниками "Солар Чорнобиль" є Євген Варяпин і "Батьківщина Енерджі Груп".

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня 2016 року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об'єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 мільйона гривень. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тисячі га.

З початку листопада 2017 року почалося будівництво сонячної електростанції (пілотного проекту невеликої потужності), яка належить "Солар Чорнобиль". За інформацією компанії, ця станція складається з понад 3700 сонячних модулів і буде виробляти близько 1024 МВт в рік електроенергії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter