этот материал доступен на русском

Через бездіяльність екологів України Угорщина написала листа Зеленському

16:32, 08 липня 2020
Екологія
826 0
Ілюстрація REUTERS

Як зазначив глава сусідньої держави у своєму листі до Зеленського, води Тиси несуть в Угорщину величезні обсяги сміття, з яким угорська влада вже не справляється. Про це повідомляє "Європейська правда".

Засмучує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено й воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки... Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у величезній кількості", - написав президент Угорщини, назвавши цю ситуацію "не гідною європейських стандартів".

Читайте також"Ми залишимося без риби": вчені прогнозують зникнення більшості видів риб до 2048 року

Як випливає з опублікованого на сайті президента Угорщини листи, основну причину забруднення річок у сусідній державі бачать у тому, що населення України скидає у водойми свої відходи. А після повені на Закарпатті обсяги сміття в Тисі, які по воді потрапляють на територію Угорщини, зокрема, пластикових пляшок та інших відходів – істотно збільшилася. Тепер сміття, згідно з листом, перешкоджає рибальству, туризму і негативно впливає на дику природу. Тому Янош Адер закликав Зеленського зробити все можливе, щоб вирішити проблему і зупинити забруднення.

Раніше з приводу надмірного забруднення Тиси, води якої несуть в Угорщину тонни сміття із Закарпаття, заявляли у Всесвітньому фонді дикої природи.

"Угорці щороку виловлюють у Тисі велику кількість пластикових пляшок, які прибули з України. За європейським законодавством, вони не можуть їх пропустити далі в Дунай. За це щороку Україна отримує чек від Угорщини. Це ганьба!" - заявляла в травні 2020 року керівник практики "Вода" Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Ольга Денищик.

І поки екологи в усьому світі стурбовані проблемою сміття на Закарпатті, який з водами Тиси "мігрує" в Європу – вітчизняні екологічні активісти ігнорують це питання. Багато політологів і журналістів таку байдужість значної частини екоактивістів пояснюють тим, що в Україні цей вид діяльності давно перетворився на професію. І більшість тих, хто позиціонує себе "екоактивістами" можуть просто виконувати політичні або бізнес-замовлення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter