Орнітологи вирішили порахувати кількість альбатросів за допомогою супутника

18:17, 04 травня 2017
Порятунок видів
377 0

Альбатроси гніздяться у віддалених і важкодоступних місцях, через що підрахунок птахів за допомогою традиційних методів стає важким і дорогим.

Деякі колонії альбатросів не обстежувалися десятиліттями / twarini.com

Вчені з'ясували, що для підрахунку альбатросів можна використовувати фотографії зі супутників. Це перший випадок, коли популяція будь-якого виду тваринного світу на Землі буде відстежуватися за допомогою супутника. Дослідження було опубліковане в журналі Ibis.

Всім видам альбатросових в тій чи іншій мірі загрожує небезпека вимирання, тому вченим необхідно стежити за їх чисельністю. Альбатроси гніздяться у віддалених і важкодоступних місцях, через що підрахунок птахів за допомогою традиційних методів стає важким і дорогим. Деякі колонії не обстежувалися десятиліттями.

Читайте такожПочувають себе як вдома: у центрі Дніпра оселилися два десятки вухатих сов (відео)

У дослідженні вчені використовували для підрахунку альбатросів знімки з супутника WorldView 3, запущеного компанією DigitalGlobe в 2014 році. Супутник має високу просторову роздільну здатність і здатний знімати в 17 каналах. В якості експерименту дослідники порахували з його допомогою птахів, чисельність яких вже була відома і отримали досить точні результати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter