Птаха убили заради забави, каже фахівець / фото facebook.com

У Татарбунарському районі Одеської області браконьєри застрелили сокола, занесеного до Червоної книги України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це у Facebook повідомив черкаський орнітолог Максим Гаврилюк.

За його словами, у червні фахівці "наділи два передавача на соколів-балабанів (Falco cherrug) в Одеській області для вивчення міграції цих рідкісних птахів". Він зазначає, що на це було витрачено багато фізичних і матеріальних ресурсів.

Відео дня

За словами Гаврилюка, один з птахів у жовтні полетів на південь і зараз зиму проводить в Республіці Чад у Африці, інший - до недавнього часу залишалася в Одеській області.

«Дуже важливо було дізнатися, де він проведе зиму. Не судилося ... Днями він був убитий мисливцями-браконьєрами біля села Нерушай. Вбитий птах, занесений до Червоної книги України і багатьох міжнародних природоохоронних документів. Убитий просто так, заради забави ... Безглуздя. Дикунство. Кам'яна доба», - акцентував Гаврилюк.

Фахівець також оприлюднив фотознімки із застреленим птахом. На соколі - згаданий передавач, завдяки якому відстежували пересування пернатого.

«Кінець однієї світлої історії», - написав Гаврилюк.

Читайте такожУ Карпатах лісничі застрелили червонокнижну рись (фото)

Заступник директора, головний дослідник природи національного природного парку «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк зазначила, що Татарбунарське товариство мисливців і рибалок «має бути ліквідовано».

«Там тільки торгують відстрільними картками. Особам зі зброєю не надається ніякої інформації, не кажучи про навчання ... Особи зі зброєю і відстрільні картки цього товариства регулярно порушують закон, полюючи в межах національного парку і Дунайського заповідника!» - підкреслила Вихристюк.

Вона стверджує, що так звані «мисливці» морально деградували, по району переміщаються зі зброєю, нібито стріляють навіть у селах, а в птахах бачать тільки живі мішені.

фото facebook.com