EOS Data Analytics забезпечить обробку даних із супутників в рамках програми Goldeneye / фото EOS Data Analytics

Компанія EOS Data Analytics українського підприємця Макса Полякова отримала грант від Європейської Комісії на розробку систем аналізу супутникових даних при видобутку корисних копалин в Європі.

Як повідомляє прес-служба компанії, загальний бюджет 3-річного проєкту Goldeneye становить 8,3 мільйона євро.

Зазначається, що основне завданням програми Goldeneye стане посилення безпеки і зниження впливу гірничодобувної промисловості на навколишнє середовище. Також розробка має допомогти підвищити ефективність шахт і кар'єрів шляхом комбінованого моніторингу з космосу і на землі.

«З Goldeneye ми не вирішуємо тільки одну проблему. Наша мета - об'єднати різні технології в платформу, яка може запропонувати інноваційні рішення як для бізнесу, так і для урядів і справити позитивний вплив на гірничодобувну промисловість в цілому», - каже координатор проєкту Марко Паавола з VTT.

Також повідомляться, що проєкт Goldeneye почнеться на п'яти пілотних майданчиках: рудник Пюхясалмі (Pyhäsalmi) в Фінляндії, рудник Трепча (Trepča Mines Complex) в Косово, регіони Рудних Гір в Німеччині, округ міста Панагюріште в Болгарії та мідний рудник Рошіа-Поені (Roşia Poieni) в Румунії.

Саме EOS Data Analytics в рамках програми Goldeneye забезпечить обробку даних із супутників.

Читайте такожВ Індійському океані розколовся танкер з нафтою: сотні тонн мазуту потрапили у воду

«Космос - це перш за все знання, які допомагають людству правильно і своєчасно реагувати на зміни в навколишньому середовищі. Тому ми зосереджені на розробці таких технологій. В EOS Data Analytics, більш як 20 наукових і виробничих вертикалей, де створюються інструменти для моніторингу різних процесів на Землі. Ми раді синергетичному партнерству з Європейською Комісією та впевнені, що отриманий аналіз стане ще одним технологічним кроком на шляху до збереження та оптимізації природних ресурсів», - розповів засновник EOS і Noosphere Venture Макс Поляков.

Крім українських фахівців, в проєкт Goldeneye буде залучено 16 європейських компаній, а координувати роботу об'єднаної групи буде Дослідницький Центр VTT, розташований в Фінляндії.

Довідка про EOS Data Analytics

EOS Data Analytics входить у вертикально інтегровану супутникову групу EOS і є частиною інвестиційного портфеля Noosphere Venture. EOS пропонує унікальні рішення в області аналізу супутникових даних для аграрної, гірничодобувної, нафтової, військової та інших галузей, а також для відстеження змін в навколишньому середовищі.

Інші новини екології

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram