
В Одеській області в партії привезених з Туреччини гранатів вагою понад 20 тонн виявлено середземноморську плодову муху.
Як повідомили УНІАН у Головному управлінні Держпродспоживслужби України в Одеській області, середземноморську плодову муху (Сeratitis capitata Wied) було виявлено 6 листопада під час проведення фітосанітарного контролю імпортних вантажів.
Управлінням фітосанітарної безпеки було вжито низку заходів із затримання зараженого вантажу.
Довідка УНІАН. Середземноморська плодова муха (Ceratitis capitata) - вид мух-пестрокрилок (Tephritidae), є небезпечним шкідником плодових культур. Личинки пошкоджують плоди понад 200 видів рослин.
Пошкоджені личинками плоди передчасно обпадають. У місцях пошкодження м'якоть плодів руйнується, хоча зовні вони зберігають здоровий вигляд. Під час яйцекладки пошкоджується шкірка, що сприяє гниттю плодів і розвитку цвілі. У районах поширення виду, у разі його масового розмноження, муха може повністю знищувати урожай плодів, овочів і винограду.
Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня з України до Туреччини відправили вантаж із понад 300 вівцями, а вже 12 жовтня їх повернули назад. Офіційно Туреччина не пояснила причину повернення вантажу з вівцями.
Тварини близько двох тижнів перебували у закритій вантажівці без води та їжі в морському порту «Чорноморськ» в Одеській області. Багато овець були в тяжкому стані, деякі померли.